Advert

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN SAĞLIK HAFTASI ETKİNLİĞİ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN SAĞLIK HAFTASI ETKİNLİĞİ
SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN SAĞLIK HAFTASI ETKİNLİĞİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 519 kez okundu.

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “7-13 Nisan Dünya Sağlık Haftası” kapsamında sağlıklı yaşama dikkat çekmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak üzere etkinlik düzenlendi.

Elazığ Öğretmenevi önünde stant çalışması şeklinde düzenlenen etkinliğe İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Cahit Polat başta olmak üzere hizmet başkanları, başkan yardımcıları, idareciler, birim çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı 112 Acil Sağlık Hizmetleri, Evde Sağlık Hizmetleri, Kronik Durumlar, Kanser, Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat, Ruh Sağlığı, Tütün ve Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele, Organ Bağışı ve MHRS birim çalışanları ile birlikte “7-13 Nisan Dünya Sağlık Haftası” stant çalışmasında aktif yer alan İl Sağlık Müdürü Polat, hizmet başkanları, başkan yardımcıları ve idareciler tarafından vatandaşlara sağlık yaşam temalı afiş, broşür, şapka ve tişört dağıtılarak sağlıklı yaşam hakkında çeşitli bilgiler verildi.

Elazığ Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şunlara yer verildi: “Bilindiği üzere insanların sağlık kurallarını öğrenmesi ve sağlıklı yaşama bilincine kavuşması için 7–13 Nisan tarihleri arası, Birleşmiş Milletler Örgütü tarafından 'Sağlık Haftası' olarak kabul edilmiştir. Ayrıca Birleşmiş Milletler Örgütü’ne bağlı olan ve toplum sağlığıyla ilgili uluslararası çalışmalar yapan Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Anayasa’sının yürürlüğe girdiği 7 Nisan tarihinde 'Dünya Sağlık Günü' olarak kabul edilmiştir. Haftanın amacı, sağlığın önemi ve sağlıklı yaşama kuralları konusunda geniş halk kitlelerini bilgilendirmek ve insanların sağlıklı yaşama bilincine ulaşması için çeşitli etkinlikler yapmaktır.

2018 yılı Dünya Sağlık Günü’nün konusu da ‘Herkes İçin Sağlık’ olarak belirlenmiştir. İnsanların mutlu, huzurlu ve başarılı olabilmeleri öncelikle sağlıklı olmalarına bağlıdır. Yukarıda belirtilen amaçlar doğrultusunda müdürlüğümüzce sağlıklı yaşam ve sağlığın önemi konusunda insanların bilinçlendirilerek hastalanmadan önce gerekli tedbirlerin alınması, sağlıkla ilgili bilgilerin geniş kitlelere ulaştırılması ve koruyucu sağlık hizmetlerinin yaygınlaştırılması amacıyla çalışmalar yürütülmekte, sağlıklı olmanın önemi çeşitli etkinliklerle gündeme getirilerek vatandaşlarımız bilinçlendirilmektedir.” 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DENİZLİ'DEKİ DEPREME İLİŞKİN AFAD'DAN AÇIKLAMA
DENİZLİ'DEKİ DEPREME İLİŞKİN AFAD'DAN AÇIKLAMA
AK PARTİLİ YILMAZ: TABULAR YIKILDI, ESKİ KALIPLAR GERİDE BIRAKILDI
AK PARTİLİ YILMAZ: TABULAR YIKILDI, ESKİ KALIPLAR GERİDE BIRAKILDI