Advert

KALDIRIM: ÜLKEMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR PROJE

KALDIRIM:  ÜLKEMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR PROJE
KALDIRIM:  ÜLKEMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR PROJE İRFAN ARSLAN
Bu içerik 432 kez okundu.

HAYVAN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ PROJESİ İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARIN ELAZIĞ'DA TAMAMLANDIĞINI BELİRTEN VALİ KALDIRIM:

ÜLKEMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR PROJE

 

İrfan ARSLAN

Elazığ’da kurulması planlanan ve çalışmalarında önemli bir aşamanın kat edildiği Hayvan Organize Sanayi Bölgesi projesi ile ilgili çalışmaların Elazığ bölümünün tamamlandığı açıklandı.

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, gazetemize yaptığı ziyarette, yapılan çalışmaların tamamlandığını belirterek, “Bu projeyi ilimiz adına çok önemsediğimizi belirtmek istiyorum. Burada yapılacak çalışmalar ve üretim ile ülkemiz adına da çok önemli neticelerin alınacağı kanaatindeyiz” dedi.

Elazığ Emniyet Müdürü Doğan Cangül ile birlikte gazetemizi ziyaret eden Vali Kaldırım, yapılan çalışmalarla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İlimizde kurulması planlanan ve Elazığ Ticaret Borsası bünyesinde çalışmaları yapılan Hayvan Organize Bölgesi planlamasında, bu organizenin nerede kurulacağı belirlenmiş Bakanlığımız da onaylamıştı. İlimizdeki üreticilerle yapılan toplantılar sonucunda üreticilerin talepleri de alındı. Hayvan OSB’nin bulunduğu alanda var olan bazı sorunların çözümü için de ilgili müdürlüklerimiz ile istişarelerde bulunuldu. Bu sorunların çözümü için de gerekli çalışmalar yapılacak.

İlimizdeki çalışmaların tamamlanmasının ardından bu bölge ile ilgili yapılacak bazı çalışmalar Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilecek. Bu çalışmaların da tamamlanmasının ardından bu OSB’nin temeli atılacak ve yapımına başlanacak. Muhtemelen mayıs ayının sonunda temelini atarız.”

Üreticilerin taleplerinin alındığını ve buna göre planlama yapılarak OSB’nin yapımının gerçekleşeceğini belirten Vali Kaldırım, "Bölgede yaklaşık olarak 60 bin hayvan üretimi ve yetiştiriciliği planlandı. Bu rakamın gerçekleşmesi ile yıllık 35-42 bin ton arasında et üretimi gerçekleştirilecek. Bu rakam ülkemizin et ihtiyacını karşılamada çok önemli bir üretim olacak. Aynı zamanda ilimizi hayvancılıkta ön plana çıkaracak. Yapılacak OSB bünyesinde altyapı ve hayvan sağlığı konusunda da üreticilere çok önemli hizmetler verilecek. Bu proje Fırat Kalkınma Ajansı ve Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından da destekleniyor. Biz de bu projeyi çok önemsiyoruz. OSB tamamlandığı zaman bunun sonuçlarını çok daha net bir şekilde görme imkanı olacak. İlimizdeki çalışmaların tamamlanmasının ardından artık Bakanlığımızdaki çalışmaları yakından takip edecek ve en kısa sürede bu çalışmaların tamamlanmasını bekleyeceğiz” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu