Advert

ALPAY: 2500 KİŞİYE İSTİHDAM AÇILACAK

ALPAY:  2500 KİŞİYE İSTİHDAM AÇILACAK
ALPAY:  2500 KİŞİYE İSTİHDAM AÇILACAK İRFAN ARSLAN
Bu içerik 1008 kez okundu.

ELAZIĞ'DA YAPILMASI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR ÇABA GÖSTERİLEN VE YAPIMI TAMAMLANMA NOKTASINA GELEN ŞEHİR HASTANESİ'NDE İNCELEMELERDE BULUNAN ALPAY:

 

2500 KİŞİYE İSTİHDAM AÇILACAK

 

İrfan ARSLAN

Elazığ Şehir Hastanesi'nde yapılan çalışmaları inceleyen Milli Savunma Bakan Yardımcısı Av. Şuay Alpay, “Yapımı çok önemli ölçüde tamamlanan ve iç donanımında da önemli bir mesafe kat edilen bu hastanenin yapımında çok büyük bir gayret gösterdim. Burası hizmete açıldığında 2 bin 500 kişiye iş imkânı sağlayacak” dedi.

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpay’ın çalışmaları incelemesinde kendisine bilgi veren Elazığ Şehir Hastanesi Proje Müdürü Cemalettin Özbilen, Şehir Hastanesi'nin 2 Eylül'de açılacağını açıkladı.

Çalışmalardaki son durum hakkında bilgi veren Özbilen, “Yüzde 90 seviyesinde olan hastanemizde bütün kule katlarındaki imalatlarımızı sonlandırdık. Hedefimiz olan 2 Eylül'e emin adımlarla ilerliyoruz ve o tarihte de açılışımızı gerçekleştireceğiz” dedi.

 

'TEK BAŞIMA HAYATA GEÇİRDİM'

 

Şehir Hastanesi'nde incelemelerde bulunan Bakan Yardımcısı Alpay ise, Elazığ Şehir Hastanesi'ni neredeyse tek başına hayata geçirdiğini ifade ederek, "Milletvekili olarak görev yaptığım dönemde bu projenin hayata geçmesi için çok emek verdim. Neredeyse tek başıma hayata geçirdiğim proje çok açık olarak söylüyorum diyebilirim. Bunu kamuoyu biliyor. Sağlık eski Bakanımız Recep Akdağ Elazığ’a geldiğinde bunu ifade etmişti. Bu proje Sayın Cumhurbaşkanımızın göz bebeğim dediği ve benim projem dediği proje. Bizim için bu yönüyle de kıymetliydi. Ancak Elazığ, şehir ya da bölge hastanesi. Bazen bunun üzerinde bile maalesef inanılmaz spekülasyonlar yapıldı. Şahsımıza yönelik bir sürü provokasyonlar yapıldı. Bu proje gündeme geldiğinde açılan dava sebebiyle gecikmeler olmuştu. Proje hayata geçmeyecekti. Elazığ bu projeden mahrum kalacaktı. Bunu fark edince Sağlık Bakanımıza gittim, anlattım. Şu anki Kalkınma Bakanımız o zaman Plan ve Bütçe Komisyon başkanıydı. Lütfi Elvan beye gittim. Plan ve Bütçe Komisyon üyelerine tek tek gittim. Bu projenin Elazığ için ne kadar büyük ve önemli olduğunu anlattıktan sonra yapılacak ufak bir yasal değişikle bu projenin hayata geçmesinin mümkün olacağını anlattım. O zaman bu projenin hayata geçmemesinde hukuki ve teknik engeller vardı. Sayın bakanlarla görüşmelerimiz neticesinde onlar da bizi desteklediler” dedi.

 

'2 BİN 500 CİVARINDA İSTİHDAM'

 

Alpay, “Bugün benim için çok özel bir gün. Ne kadar şükretsem azdır. Bugün de böyle bir projenin geldiği noktayı yerinde görmekten inanılmaz bahtiyarım. Projenin hayata geçmesi için hiç yılmadık. İnşallah bu yılın sonuna doğru işletmeye alınacak. Sıfırdan ilk defa 2 bin 500 civarında nitelikli vasıflı vasıfsız elemanlarla birlikte müthiş bir istihdam sağlanacağı, aylık 20 milyon TL cironun olacağı ve birkaç bin insanın günlük sirküle edeceği, beraberinde sağlık turizmin destekleyeceği diğer sosyal donatılarla birlikte bu şehrin sahip olduğu yüz akı projesidir. Türkiye’nin doğusunda deprem izolesiyle yapılan ilk ve tek projedir. Bin 38 yataklı muhteşem bir proje hayata geçti” ifadelerini kullandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X