Advert

TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
TANITIM TOPLANTISI YAPILDI
TANITIM TOPLANTISI YAPILDI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 419 kez okundu.

İlim Yayma Cemiyeti Gençlik Merkezi tanıtım programı düzenlendi. Gençlik merkezi, konferans salonu, sınıfları, müzik odası hatta sinema salonuyla gençlere hizmet verecek.

İlim Yayma Cemiyeti Gençlik Merkezinin tanıtım toplantısı düzenlendi. Gençlik merkezi konferans salonu, sınıflar, müzik odası, oyun odası ve sinema salonuyla tam not aldı. İlim Yayma Cemiyeti Elazığ Şube Başkanı Şahin Kara, İlim Yayma Cemiyeti hakkında bilgiler vererek hem faaliyetlerini hem de amaçlarını anlattı.

Başkan Kara yaptığı açıklamada, “İlim Yayma Cemiyeti 1951 yılında 68 tane gönüllü, fedakar insanın kurduğu dönemin şartlarında milletin cenazesini kaldıracak imam bulamadığı, bunun için ne yapmalıyız diye düşünen ve yapması gerekenin bir İmam Hatip okulu açmak olduğuna karar veren 68 tane fedakar gönüllünün kazmayı bile emanet alarak kurmaya başladığı, temelini attığı ve bugünlere kadar gelen bugün yaklaşık Türkiye genelinde 150’ye yakın şubesi 200 civarında yurda ulaşan bir cemiyet. Bu cemiyet yüz binlerce insan yetiştirmiştir. Cemiyetin temeli Allah rızası, rabbinin rızasını düşünen iyi insan, güzel insan yetiştirmektir. Bu düsturla 1951’den bugüne kadar gelmiştir. Geçen yıl bir yaz okulu yaptık. Yaklaşık 250, 270 tane öğrencimizle yaz kuran kursumuzu yaptık. İnşallah onu bu yıl da devam ettireceğiz. Bu yaz da iki okulda hem kız çocuklarına hem erkek çocuklarına yönelik kurslara bu yaz da devam edeceğiz. Ondan sonra bizim bir erkek yurdumuz vardı. Yaklaşık 10 yıldır dokunulmamış üniversiteye yönelik bunu tadilatını yönetim ve arkadaşlarımızla baştan aşağı yaptık. Elazığ’da ciddi anlamda ihtiyaç olan bir kız yurdu açtık” diye konuştu.

 

“GENÇLİĞE DEĞER VERMEK ZORUNDAYIZ”

 

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Cumali Demirtaş, “Gençlik bizim temel değerlerimizdendir” ifadelerini kullanarak amaç kayması olmadan hizmet verilmesini temenni etti. Demirtaş, “Temel değerlerimize önem vermek için gençliğe değer vermek zorundayız. Buna da küçük yaştan başlamak lazım. İlim Yayma da hep bunu yapmıştır. Bugün bakanları, müsteşarları, milletvekilleri olan bir kurumdur. Bir kuruluştur. Bu kuruluşun Batı ülkelerinde olduğu gibi asırlar, yüzyıllar süren kurum olması temennisiyle bütün haziruna saygılar sunuyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

“GENÇLİK MERKEZİ MÜKEMMEL OLMUŞ”

 

“İlim Yayma Cemiyeti her zaman gençliğe milli manevi değerlere sahip bir gençliğin yetişmesini sağlayan önemli bir kuruluş olmuştur” diyen Fırat Üniversitesi Rektörü Kutbeddin Demirdağ ise gençlik merkezinin mükemmel olduğunu söyledi. Demirdağ, “Bundan sonraki hizmetleri de inşallah aynı şekilde devam edeceğine olan inancımı ifade etmek isterim. Özellikle kuruluşta görev alanların inisiyatif alması önemli. Kurumlara geldikten sonra kurumu nereye getirdikleri de önemli” diye konuştu.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Gençlik merkezlerine ihtiyacımız var” diyerek, medeniyetimizin imar ve inşaat medeniyeti olduğuna dikkat çekti ve şunları söyledi: “Bizim medeniyetimiz bir imar ve inşa medeniyetidir. İmar ve inşa öncelikle insanın imar ve inşasıdır. İnsanın imar ve inşası aileden geçer. Ailenin imarı ise anneden geçer. Akabinde toplumun imar ve inşası çocuklardan geçer. Sinema salonları olacak ancak en önemli nokta kendi medeniyetimizin hak anlayışının hakim olmasıdır. O mantık üzerine gençlerimizin yetişmesidir. İnanıyorum ki bu merkez de bunu en güzel şekilde ortaya koyacak bilgi ve birikime sahip kişiler tarafından yönetilmektedir” ifadelerini kullandı.

“İlim yayma hayır kapısıdır, gönül köprüsüdür” diyerek İlim Yayma Cemiyeti'nin önemine vurgu yapan Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, “Bu gençlik merkezi Türkiye’nin birçok noktasında uygulanmaya çalışılacak, ilim yayma misyonun en özel temsilcisi El- Aziz’dir” dedi. Alpay konuşmasına şöyle devam etti: “İlim Yayma bir hayır köprüsüdür. İlim Yayma bir gönül kapısıdır. İlim Yayma gibi bir cemiyetiniz, bir kurumunuz varsa geleceğe umutla bakabilirsiniz. Ufka doğru emin adımlarla yürüyebilirsiniz. Hiç tereddüdünüz olmasın. Elazığ sadece bu binayla değil yaptığı işlerle müştemilatıyla ve yapmaya çalıştığı şeylerle Türkiye’ye bir rol model oluyor ve bunu teklif ediyor. Ben bunu çok önemsiyorum. Elazığ’ın yapmış olduğu bu iş İlim Yayma Cemiyeti'nin merkezindedir. Türkiye’nin birçok noktasında bu model uygulanmaya başlayacak ve karşılık bulacak. Türkiye çok önemli denemelerden geçti ve geçiyor. Bölgenin ne halde olduğunu görüyorsunuz.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet
3 puan Cenk'in golü ile geldi
3 puan Cenk'in golü ile geldi