Advert

KENÇ’TEN ŞEHİTLER HAFTASI MESAJI

KENÇ’TEN ŞEHİTLER HAFTASI MESAJI
KENÇ’TEN ŞEHİTLER HAFTASI MESAJI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 378 kez okundu.

Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç, "14-20 Nisan Şehitler Haftası" nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kenç, yayımladığı mesajında, “Can vererek bu toprakları bize vatan yapan şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” ifadelerini kullandı.
Şehitliğin; Peygamberlikten sonra gelen en yüce makamlardan biri olduğunu belirten İl Müdürü Kenç, Allah’ın dinini yüceltmek, vatanın ve milletin namusunu korumak için can veren tüm şehitleri gönüllerde yaşattıklarını kaydetti.
Kenç, "Hepimiz biliriz, Rabbimizin insanoğlu için bahşettiği en önemli makamlardan birisi hiç kuşkusuz şehitliktir. Milletimiz, asırlardır bu kutlu yolun en büyük yoldaşları olmuş, yüce Allah’ın rızasını kazanmak için, vatan için, namus için can verip, şehadet şerbeti içmişlerdir.
Allah’a can verip karşılığında cenneti alarak, Peygamber Efendimizin 'Eğer en yüksek makam olan Peygamberlik makamında olmasaydım, şehitlik makamının kazandırdığı bu büyük ayrıcalığı defalarca yaşamak isterdim' diyerek yücelttiği ve teşvik ettiği, dünyada ulaşılabilecek en yüksek rütbeye de erişmiş oldular. Vatanımızı kanları canları pahasına koruyan, onurumuzu, bağımsızlığımızı tehdit eden, birlik, bütünlük ve iç huzurumuzu bozmaya çalışan her türlü direnişe karşı çıkıp bu uğurda canını feda eden tüm şehitlerimize minnet borcumuzu bir ömür boyu ödeyemeyiz. Bu vesile ile başta ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşları ve bugüne kadar bu vatan için canlarını vermiş olan tüm aziz şehitlerimizi, bir kez daha saygı ve şükranla anıyor, yüce Allah’tan rahmet diliyorum” dedi. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu