Advert

ŞEKER: SİZ BU ÜLKEYİ YÖNETEMİYORSUNUZ

Şeker, “Siz bu ülkeyi yönetemiyorsunuz. OHAL’le de yönetemiyorsunuz, OHAL olmadan da yönetemiyorsunuz” dedi.

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
ŞEKER:  SİZ BU ÜLKEYİ YÖNETEMİYORSUNUZ
ŞEKER:  SİZ BU ÜLKEYİ YÖNETEMİYORSUNUZ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 530 kez okundu.

CHP, OLAĞANÜSTÜ HAL’E KARŞI MEYDANLARA İNDİ. SESSİZ OTURMA EYLEMİ İÇİN İLİMİZE GELEN CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ŞEKER:

SİZ BU ÜLKEYİ YÖNETEMİYORSUNUZ

 

Şeker, “Siz bu ülkeyi yönetemiyorsunuz. OHAL’le de yönetemiyorsunuz, OHAL olmadan da yönetemiyorsunuz” dedi.

 

Neslihan ÇARIKÇI

Cumhuriyet Halk Partisi, Olağanüstü Hal’in yedinci kez uzatılmasını protesto etmek için yurt genelinde olduğu gibi Elazığ’da da oturma eylemi düzenledi.
CHP, 16 Nisan referandumunun yıldönümünde 81 ilde saat 12.00'de bir saatlik oturma eylemi gerçekleştirdi. “OHAL değil demokrasi istiyoruz” sloganı ile CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan ve CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, sessiz oturma eyleminde OHAL’in sonlandırılması için açıklamalarda bulundular.

 

'21 AYDIR OHAL İLE ÜLKEMİZDEKİ BASKI REJİMİ KURUMSALLAŞMIŞTIR'

 

Türkiye’de 81 ilde eş zamanlı olarak basın açıklaması yaptıklarını belirten CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan, “Ülkemizi tek adam rejimine dönüştürmek amacıyla hazırlanan ve tarihe mühürsüz seçim olarak geçen 16 Nisan referandumunun üzerinden 1 yıl geçti. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından 20 Temmuz'da ilan edilen olağan üstü hal durumunda gidilen referandum meşruiyeti olmayan bir rejim değişikliğini ülkemize dayatmıştır. Sivil darbe ortamında 'evet' demenin devletin tüm kurumlarıyla desteklendiği, 'hayır' demenin ise adeta yasaklandığı bir dönem yaşanmıştır. 21 aydır OHAL ile ülkemizdeki baskı rejimi kurumsallaşmıştır. Demokrasiye ve hukuk sistemine yönelik bir saldırı halini alan OHAL rejimi, insan hakları, ifade özgürlüğü ve her türlü protesto eylemlerini baskılandırmanın da aracı olmuştur. KHK’lar eliyle parlamento yani halkın iradesi gasp edilmiştir. Türkiye’yi tek tipe sokmak için sendikalara, sivil toplum kuruluşlarına, meslek odalarına ve birliklerine yönelik yapılan operasyonların ardı arkası kesilmemiştir. AKP iktidarının muhaliflerine bir sopa olarak kullandığı OHAL faşizm sınırlarını bile aşmıştır. Sağcı, solcu, muhafazakâr, sosyal demokrat kimseyi ayırmadan tüm topluma karşı işlenen bir suç haline gelmiştir. OHAL ile ülkemizde hiç kimsenin can ve mal güvenliği kalmamıştır” dedi.

 

'OHAL, DOLARIN 4 TL’Yİ, EURO’NUN 5 TL’Yİ AŞMASIDIR'

 

OHAL’in ülkemizde yarattığı sıkıntılara da değinen Kaplan, “OHAL hayatını FETÖ ile mücadeleye adamış Ahmet Şık başta olmak üzere gazetecileri zindanlara atmaktır. OHAL işlerini geri isteyen bedenini açlığa mahkum eden Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’yı öldürmeye ant içmiş hükümet inadıdır. OHAL tiyatro oyunlarını yasaklamaktır. OHAL tüm muhalifleri terörist ilan etme cüretidir. OHAL insan hakları anıtının gözaltına alınmasıdır. OHAL, milli iradeyle seçilen belediyelere kayyım atanmasıdır, başkanların görevden alınmasıdır, seçilmiş milletvekillerinin zindanlara atılmasıdır. OHAL üniversite öğrencilerinin üzerindeki baskıdır. OHAL yasama, yürütme ve yargıyı tek bir adamın iki dudağı arasına hapsetmektir. OHAL, doların 4 TL’yi, Euro’nun 5 TL’yi aşmasıdır. OHAL, Facebook’ta beğen butonuna basmaya, Twitter’da retweet tuşuna basmaya korkmaktır” ifadelerini kullandı.

 

'ANKARA’DAKİ SARAYLILARA SESLENİYORUZ'

 

“OHAL ilan edilirken bir buçuk ay bile sürmeyecek ve milleti etkilemeyecek demişlerdi” diyen Kaplan, “OHAL bardağı çoktan taşırmıştır. Sabır testisi kırılmıştır. Toplumun büyük çoğunluğu OHAL durumuna artık yeter demeye başlamıştır. İktidar partisi ve yeni ortakları Türkiye’yi uçuruma adım adım yaklaştırırken OHAL’i bir kez daha uzatmanın peşindedirler. Postallı darbecilerle mücadele etme vaadiyle gelenler gelinen noktada takım elbiseli darbeciler haline gelmiştir. Talebimiz kesin ve nettir. Halkın iradesine karşı işlenen bir suç haline gelen OHAL rejimine derhal son verilmelidir. Hukukun askıya alındığı, parlamentonun yok sayıldığı, milli iradenin tanınmadığı, milletvekillerinin rehin alındığı faşizm düzeni ortadan kaldırılmalıdır. Sivil darbe ile tek koltukta birleştirilen yasama, yürütme ve yargı erkleri yeniden çağdaş demokrasilerde olduğu gibi kendi koltuklarına geçmelidir. Ankara’da ki saraylılara sesleniyoruz. Biz OHAL değil demokrasi istiyoruz” diye konuştu.

“Acil demokrasi” talebi için sessiz oturma eylemi yaptıklarını vurgulayan CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, “Bir yıl önce hileli bir referandumla bize diktatörlük dayatmaya kalkanlar bizim buna sessiz kalmamızı bekliyorlar. 636 gün önce bir buçuk ay bile sürmeyecek dedikleri OHAL’i 7. kez uzatmak üzere ve OHAL olmadan bu ülkeyi yönetemeyiz diyen bir iktidar var. Biz de diyoruz ki evet bu ülkeyi yönetmeyi beceremediniz. Suç ortaklarınızla birlikte işlediğiniz suçlar nedeniyle ülke 15 Temmuz'u yaşadı. Bu ülkeye 15 Temmuz'u yaşatanlar bunun hesabını vermek yerine 20 Temmuz'da sivil faşist bir darbe yaptılar. Biz bu darbeden artık bıktık. Biz bu ülkede özgürlük, demokrasi, insan hakları, öğrencilerin okumasını, işçiler emeklerinin karşılığını alsın, taşeron işçiler işten atılmasın istiyoruz. Bunun içinde diyoruz ki bir an önce OHAL’i kaldırın” dedi.

 

'SİZ BU ÜLKEYİ YÖNETEMİYORSUNUZ'

 

“Siz bu ülkeyi yönetemiyorsunuz. OHAL’le de yönetemiyorsunuz, OHAL olmadan da yönetemiyorsunuz” diyen Şeker şunları söyledi: “Ülkemizde dövizin geldiği nokta, eğitimde gelinen nokta ortadadır. Elazığ’da Anadolu Lisesi'nde okuyan öğrenciler okullarından ediliyor. Türkiye’nin en yetkin çocuklarının okuduğu okul niteliksiz ilan ediliyor. En çok tıp fakültesine, mühendislik fakültelerine Ankara, İstanbul ve İzmir’e öğrenci gönderen Elazığ’ın bu güzel okulu kapatılıyor. Çocuklarımızın eğitim hakkı elinden alınıyor.

 

SİZ ÖNCE 80 MİLYONU MEMNUN EDİN

 

Şeker fabrikaları kapatılarak insanların sağlıklı yaşam hakkı elinden alınıyor. Bunun karşısında istiyorlar ki kimse konuşmasın, OHAL var grev yapamasınlar ve bu sayede patronları memnun ediyorlar. Siz önce 80 milyonu memnun edin. Bu ülkede OHAL’in kalkmasını AKP’nin belediye başkanları için de istiyoruz. AKP’den seçilen başbakan, il başkanları için de istiyoruz. Seçilenler, atanan kayyumlarla, zorla, tehdit ve şantajlarla istifa ettirilerek sütten çıkmış ak partili yapıldılar. Bunlar eğer suçluysa ki suçlular niye hesabı sorulmadı. Bu ülkede demokrasi ve adalet istiyoruz. OHAL’in bir an önce kaldırılması istiyoruz. Tüm Türkiye’de, 81 ilde saat 12:00 ile 13:00 arası oturma eylemi yaptık. Elazığ’dan da acil demokrasi için çığlık atmak üzere toplandık. Yanımızda yer alan herkese teşekkür ediyoruz. Demokrasi ve insan hakları mücadelemiz hep birlikte büyüyerek devam edecektir.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜRGÖZE’DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
GÜRGÖZE’DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet