Advert

AÇIKKAPI: LİSTEDE MERKEZ ANADOLU LİSESİ DE VARDI

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
AÇIKKAPI:  LİSTEDE MERKEZ ANADOLU LİSESİ DE VARDI
AÇIKKAPI:  LİSTEDE MERKEZ ANADOLU LİSESİ DE VARDI  İRFAN ARSLAN
Bu içerik 659 kez okundu.

ANADOLU LİSESİ HAKKINDA KENDİLERİNE DE ÇOK ÖNEMLİ TALEBİN GELDİĞİNİ BELİRTEN AÇIKKAPI:

LİSTEDE MERKEZ ANADOLU LİSESİ DE VARDI

 

İrfan ARSLAN

Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıkladığı merkezi sınav sistemiyle öğrenci alacak okullar arasında Elazığ Merkez Anadolu Lisesi’nin yer almaması ve bu konuda şehirde oluşan tepkiyle ilgili konuşan Ak Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Ejder Açıkkapı, “Nihayetinde biz öğrencilerimizin bir mahalleden mahalleye gitmelerine engel olmak adına adrese dayalı kayıt sistemini 2018-2019 eğitim-öğretim yılında getirmiş olacağız. Bütün dünyada nitelikli okullar vardır. Bütün dünya okullarının büyük bir kısmında nitelikli okulların oranı%2’dir. Yani 100 öğrenciden 2 öğrenci nitelikli okullara gitmeye hak kazanır. Bu Elazığ’da ve Türkiye’de başlangıçta %2 olarak benimsenmişti ancak daha sonra bu %5 ve 6’lar seviyesine çıkarıldı. Son açıklanan nitelikli okullarda da % 10-10.5 buçuk arasında çıkmış oldu. Elazığ’da 8. sınıfta sınava girecek 8 bin 900 öğrencimiz var ve biz Elazığ’a da 900 tane nitelikli okula gidebilecek bir kontenjan ayırmış olduk. Yani burada bir ilde %10, bir ilde %5, bir ilde %6 şeklinde değil, bütün illerde mevcut öğrenci sayısının 8. sınıfa giden öğrenci sayısının %10’u, bazı yerlerde belki %10’u biraz aşan bizde olduğu gibi bir oranda öğrencilerimiz nitelikli okullara gidecekler. Elazığ’da 9 okul nitelikli okul olarak belirlendi. Tabi bunun öncesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Bakanlığa gönderdiği liste içerisinde Merkez Anadolu Lisesi ve Ahmet Kabaklı Anadolu Lisesi vardı ancak maalesef Merkez Anadolu Lisesi ve Ahmet Kabaklı Anadolu Lisesi bu liste içerisinde yer almadı” dedi.

 

“DURUMU BAKAN YARDIMCIMIZA İLETTİK”

 

Milletvekili Açıkkapı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu konuyla ilgili bize de hemşerilerimizden yoğun bir talep geldi. Bunun yanlış olduğu, Merkez Anadolu Lisesi'nin çok eskiye dayanan bir lise olduğunu ifade ettiler. Gerçekten biz de aynı düşüncedeyiz. Bizler de 1980'den beri Elazığ’da önemli eğitim işlemini yerine getiren bir okul olarak görüyoruz. Çünkü her birimizin gençliğinde belki de okumayı hayal ettiğimiz bir okuldu Merkez Anadolu Lisesi. Bu konuyu biz bugün Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Orhan Erdem ile görüştük. Kendisine hemşerilerimizin bu konudaki beklentilerini ilettik. Merkez Anadolu Lisesi’nin Elazığ’da yaşayan hemşerilerimizde her birinde ayrı ayrı hatıraları var. Sayın Bakanımıza şunu ifade ettik. Tabi % 10’luk belirlenmiş bir oran var, bunu yapabilir miyiz diye kendisine ilettim. Diğer 9 okuldan biraz kontenjan kısarak acaba Merkez Anadolu Lisesi'ni de bu nitelikli okullar arasında alabilir miyiz diye. Tabi Bakanlığımızla irtibat halindeyiz. Ancak genel bir yeni değerlendirme olursa inşallah biz Merkez Anadolu Lisesi'ni nitelikli okullar arasında aldırmak için bir mücadele vereceğiz. Genel değerlendirme inşallah tekrar olursa, çünkü bu tepki sadece bildiğim kadarıyla, takip ettiğim kadarıyla birçok ilde aynı tepkiler oluştu. Çünkü Türkiye’de ilk olan bir şey bu. Bazı illerde yine aynı hassasiyetle bazı beklentiler oluşmuş. İnşallah bu yeni bir değerlendirme ye sebep olacak bir durum ortaya çıkarırsa Sayın Bakan Yardımcımızın da ifade ettiği gibi biz Merkez Anadolu Lisesi'ni oraya tekrar aldırmak için yoğun bir şekilde çalışacağız, arkadaşlarımızla birlikte çalışacağız, Bakanımızla birlikte, tekrar bu konuları inşallah yeniden değerlendireceğiz.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet
Potanın Perileri'nden farklı galibiyet
3 puan Cenk'in golü ile geldi
3 puan Cenk'in golü ile geldi