Advert

ADAY MARATONU BAŞLIYOR

ADAY MARATONU BAŞLIYOR
ADAY MARATONU BAŞLIYOR İRFAN ARSLAN
Bu içerik 819 kez okundu.

24 HAZİRAN’DA YAPILACAĞI AÇIKLANAN ERKEN SEÇİM İÇİN GÖZLER ADAY ADAYLARINA ÇEVRİLDİ

ADAY MARATONU BAŞLIYOR

 

İrfan ARSLAN

Erken seçim kararının alınmasının ardından gözler siyasi partilere çevrildi. Erken seçim için alınan seçim tarihi siyasi partilerin yapacağı çalışmalar için zaman sıkıntısını beraberinde getirdi.

24 Haziran’da yapılacağı açıklanan erken seçim için siyasi partilerden milletvekili olmak adına adayı olacaklar isimlerini açıklamaya başladılar. Açıklanın isimlerin siyasi partilerin belirleyeceği seçim çalışma takvimlerine göre gerekli değerlendirmelerinin yapılması ve aday adaylarının aday olarak belirlenmesi için siyasi partilerin zaman ile yarış içinde olmaları bekleniyor.

Geçmişte olduğu gibi bu süreç içinde en sıkıntılı partinin Adalet ve Kalkınma Partisi olması bekleniyor. Aday adaylıklarının önemli bir bölümünün AK Parti'ye yapılması beklenirken, İYİ Parti'nin seçime girip girmeyeceği konusunda Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan alınacak belgeye göre belirlenmesinin ardından bu partide çalışmaların ivme kazanması beklenirken, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi ile diğer partilerin de önümüzdeki günlerde bu konuda hareketli günler yaşaması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Haziran 2018 tarihinde erken seçim yapılacağını açıklamasının ardından Elazığ’da AK Parti'den aday adayı olduğunu açıklayan ilk isim Arif Erol oldu.

Önümüzdeki süreç içinde bu alanda birçok isim siyasi partilerden aday adaylıklarını açıklayacak. Gözler ildeki isimler kadar il dışından gelecek isimlere de çevrilecek.

 

Ankara yolcusu artacak

 

Öte yandan bu süreç içinde özellikle AK Partiden aday adaylığını açıklayacak isimler önce Ankara’ya giderek Genel Merkez’de Partinin ön planda yer alan yöneticileri ile görüşüp ardından ilimize gelerek aday adaylığı açıklamalarında bulunacaklar.

Aday Adalığı süreci içinde bir başka önemli konu ise Bürokratlar arasında istifa ederek bu süreç içinde yer alacak isimler olacaklar. Önümüzdeki günlerde siyasi partilerin seçim  takvimin açıklamasının ardından birçok ismin bulundukları görevden istifa edip Milletvekilliği için aday adaylıklarını açıklaması bekleniyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X