Advert

HACIBEKİROĞLU: İTTİFAK KONUSUNU CİDDİ MANADA GÖRÜŞECEĞİZ

HACIBEKİROĞLU:  İTTİFAK KONUSUNU CİDDİ MANADA GÖRÜŞECEĞİZ
HACIBEKİROĞLU:  İTTİFAK KONUSUNU CİDDİ MANADA GÖRÜŞECEĞİZ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 442 kez okundu.

ERKEN SEÇİMİ DEĞERLENDİREN HACIBEKİROĞLU:

İTTİFAK KONUSUNU CİDDİ MANADA GÖRÜŞECEĞİZ

 

Neslihan ÇARIKÇI

 

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, 24 Haziranda yapılacak erken seçimle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

16 Nisan referandum seçimleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Saadet Partisi İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, “Türkiye’miz Devlet Bahçeli’nin açıklamasıyla 26 Ağustos sonra Cumhurbaşkanı görüşmesiyle 24 Haziran’a seçim kararı alındı ve Türkiye şuanda normal bir seçimden daha ziyade baskın bir seçimle karşı karşıya. Bizim milletimiz Arif’tir, Arif’e fazla tarife gerek yok. Erken seçim şunu gösteriyor. 1 Kasım seçimlerinde ne olacaktı, Türkiye’nin var olan bütün sıkıntıları bitecekti. Bize oy verin terör bitecek, ekonomi düzelecek, ekonomide gelişmeler olacak diyorlardı. Fakat gelin görün ki aslında bu sorunlar katlanarak ve büyüyerek devam etti. 16 Nisan’da bir referandum süreci yaşadık o günde konuşulan neydi. “Var olan sıkıntılarla bu parlamenter sistem sıkıntıları gidermiyor, bu sıkıntıları başkanlık sistemiyle giderebiliriz” gibi açıklamalarda bulunmuşlardı. Tek başına yüzde 51 oy civarında bir oy alındı ama biz bu oyu kabul etmiyoruz. Ülkemizin huzuru fazla dillendirmedik ama ben inanıyorum ki kendileri de biliyorlar ki yüzde 51 oy almadılar’’ şeklinde konuştu.

 

'İTTİFAK KONUSUNU CİDDİ MANADA GÖRÜŞECEĞİZ'

 

İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi'yle ittifak yapılmasının sinyallerini veren Hacıbekiroğlu, "Bu arkadaşlar bu ülkenin yönetimi yapamıyorlar. Gelinen noktada kendilerini kurtarmak için erken bir seçimle bu süreyi uzatmak istiyorlar. Siz muhalefeti baskın seçimle güçsüz olarak yakalayacaksınız ve baskın seçimle tekrardan 5 sene bu iktidarı kendi elimizde tutacağız diye hesap yapabilirsiniz. Ama bilesiniz ki biz Saadet Partisi olarak sizin oyunlarınızı 6 aydan beri teşkilatlarımızı deklare ediyoruz ve yarın seçim varmış gibi çalışmalarımızı yapıyoruz. Almış olduğunuz bu erken seçim kararı bu ülkenin kurtuluşu, mutluluğu ve refahı diye neticelendirir.

 

TÜRKİYE’Yİ SİZDEN KURTARACAĞIZ

 

Biz İYİ Partimiz ile Cumhuriyet Halk Partimiz ile ve diğer partilerle bu ittifak konusunu ciddi manada görüşeceğiz. Eğer konu memleketse, eğer menfaat milletin ya da memleketinse biz Saadet Partisi olarak reddedeceğimiz hiçbir şey olmaz. Hatta kendi varlığımızdan da feragat ederek bu ülkeyi inşallah diğer kardeşlerimizle bir araya gelerek bir çatı adayı çıkartacağız ve Türkiye’yi sizden kurtaracağız" ifadelerini kullandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X