Advert

IŞKIN ARZI ENDAM EYLEDİ

 IŞKIN ARZI ENDAM EYLEDİ
 IŞKIN ARZI ENDAM EYLEDİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 662 kez okundu.

KANSERE İLAÇ UMUDU OLARAK ÜZERİNDE ÇALIŞMALAR YAPILIYOR

IŞKIN ARZI ENDAM EYLEDİ

 

İrfan ARSLAN

Ülkemizde sadece Doğu ve Güney Doğu Anadolu bölgelerinde yetişen ve mayıs ayının sonuna kadar çıkan ışkın satışına başlandı.

Mevsimin ilk ürünü Elazığ'a Tunceli Ovacık ilçesinden getirildi. Kilosu 15 TL'den satılan ışkın, kanser hastalığına ilaç umudu olarak biliniyor ve üzerinde başta ABD olmak üzere birçok ülkedeki üniversitelerde çalışmalar yapılıyor.

Işkın satışı yapan esnaflar, “Bu yıl yeterince ürün yok. Bunun nedeni yağışların az olması. Bu nedenle fiyatlar geçen yıla göre biraz daha pahalı. Önümüzdeki süreç içinde belki fiyatlarda biraz düşüş yaşayabiliriz. Şu anda az miktarda ürün çıktığı için fiyatlar 15 TL olarak belirlenmiş durumda” dediler.

Işkına olan ilginin özellikle son yıllarda kansere iyi geldiğinin açıklanmasının ardından arttığını da belirten esnaflar, "Önceden getirdiğimiz ürünleri birkaç günde satabiliyorken şimdi gelen ürün aynı gün tükeniyor. Sadece ilimizdeki vatandaşlar almıyor. Bazı müşterilerimiz gelen ürünü çuvalla alıp Ankara, İstanbul gibi illere de gönderiyor. Tabiki bu durumdan bizler satıcılar olarak memnunuz” diye konuştular.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X