Advert

“SAVUNMA SANAYİSİ GİRİŞİMCİLİK İNOVASYON ZİRVESİ” DÜZENLENDİ

“SAVUNMA SANAYİSİ GİRİŞİMCİLİK İNOVASYON ZİRVESİ” DÜZENLENDİ
“SAVUNMA SANAYİSİ GİRİŞİMCİLİK İNOVASYON ZİRVESİ” DÜZENLENDİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 378 kez okundu.

Fırat Üniversitesi FEBİTEK öğrenci topluluğu tarafından “Savunma Sanayisi Girişimcilik İnovasyon Zirvesi” düzenlendi. Programa konuşmacı olarak Doğa Bilimleri Derneği Başkanı Altuğ Revnak Eti katıldı.

Fırat Üniversitesi FEBİTEK Öğrenci Topluluğu tarafından “Savunma Sanayisi Girişimcilik İnovasyon Zirvesi” programı düzenlendi. Programa ETSO Başkanı Asilhan Arslan, ASKON Başkanı Osman Özçelik, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. TEKNOFEST 2018 kapsamında öğrencilerle buluşan Doğa Bilimleri Derneği Başkanı Altuğ Revnak Eti, önemli bilgiler verdi.

Eti yaptığı konuşmada, “Bugün teknoloji devleri diyorlar ki bilgi çok değerli. Bırakın ağır sanayiye yatırım yapmayı, dünyayı zehirliyoruz. Bacası olmayan sektörlerin peşindeyiz artık. Çünkü bu adamlar doğayı fark ettiklerinde şunu izlediler. Apple’ın kurucusu Steve Jobs diye bir adam vardı. Hayattayken diyordu ki dünyanın en yüksek, en önemli keşifleri, icatları biyoloji ile teknolojinin kesiştiği yerde başlayacak. Oradayız işte. Şu an biyolojiyi fark ettik. Doğadan geleni modelliyoruz ve robotlar yapmak istiyoruz. Büyük robotlar çok hızlı geliştiriliyor. Bir 5, 10 yıl içerisinde göreceğiz ki mikro robotlar da hayatımıza girmiş olacak” dedi.

 

“ÜNİVERSİTEYE FAYDALI ETKİNLİKLER YAPMAK ÜZERE BU KULÜBÜ KURDUK”

 

Fırat Üniversitesi FEBİTEK Öğrenci Topluluğu Başkanı Aykut Evren Atabek, üniversite için faydalı işler yapmaya çalıştıklarını söyledi. Atabek, “Elimizden geldiğince bütün üniversiteye faydalı etkinlikler yapmak üzere bu kulübü kurduk. Gece eğitimleri yapıyoruz. Algoritma eğitimleri verdik. Çeşitli konferanslar düzenledik. Teknofest etkinliği ile üniversitemize faydalı işler yapmaya devam ediyoruz. Etkinliğimizde TÜBİTAK, Turkcell, KOSGEB, Milli Savunma Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı bu tarz büyük firmalar geldi. Bu tarz etkinlikler yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Anadolu Realist Gençlik Hareketi Derneği Başkanı Erhan Eğit,  Teknofest 2018’in önümüzdeki zamanlarda fuar şeklinde olacağını belirterek programlar kapsamında teknolojinin hem iyi hem kötü yönlerini ele alacaklarını söyledi. Eğit, “Gelişen teknolojiye nasıl ayak uydurabiliriz, üniversite öğrencilerimize bununla alakalı nasıl bir zemin hazırlayabiliriz diye bir araya geldiğimizde Teknofest 2018 gibi büyük bir etkinliği dün itibariyle üniversitemize kazandırmış bulunmaktayız. Türkiye’nin kurumsal çok büyük firmalarının yöneticileri bizlerle beraber oldu. Bugün de inşallah savunma sanayisi ile alakadar bir sunumumuz olacak. Sayın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Asilhan Arslan yine bu konuda bizimle beraber olacak. Buradaki amacımız teknolojinin iyi yanlarıyla beraber kötü yanlarını da ele alıp gelecek dünyaya nasıl bir teknolojik gelişmeler sağlayacağız ve üniversitemiz öğrencilerini savunma sanayisi ile alakadar düşüncelerini ve görüşlerini inşallah burada proje haline dökeceğiz” diye konuştu. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X