Advert

SOYLU: COME TO ELAZIĞ RÜZGÂRI ESTİ

SOYLU:  COME TO ELAZIĞ RÜZGÂRI ESTİ
SOYLU:  COME TO ELAZIĞ RÜZGÂRI ESTİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 999 kez okundu.

DUBAİ’DE DÜZENLENEN TURİZM FUARI'NDA ELAZIĞ RÜZGÂRI ESTİ. ELAZIĞ HEYETİ DUBAİ’DE TANITIM KONUSUNDA ÖNEMLİ TEMASLARDA BULUNDU. HEYETTE YER ALAN SOYLU:

COME TO ELAZIĞ RÜZGÂRI ESTİ

 

İrfan ARSLAN

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın Elazığ'da göreve başlamasının ardından ilin tanıtımı noktasında başlattığı girişimler devam ederken, Dubai’de düzenlenen Turizm Fuarı'na katılan Elazığ’ın tanıtımı noktasında çok önemli adımların atıldığı açıklandı.

Elazığ heyetinin Dubai Turizm Fuarı'nda yaptığı çalışmalar hakkında bilgi veren turizmci Burak Soylu, "Bu tür fuarlarda ilimizi tanıtmak ilimiz adına son derece büyük önem taşıyor. Bu tanıtımın inanıyorum ki ilimize geri dönüşleri olumlu olacaktır” dedi.

Elazığ’ın turizm alanında bir gelişme yaşaması adına yapılan çalışmaların arzulanan neticeleri beraberinde getireceğini belirten Soylu şunları söyledi: “Turizm alanında yapılan çalışmaları artırmanın ve bunun getirisini ilimize kazandırmamız gerektiğine inanıyoruz. Bu konuda Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın başlattığı Come To Elazığ sloganı bizim Dubai Turizm Fuarı'ndaki sloganımız oldu. Burada açtığımız stant ile ilimizin tanıtımını sağladık. Bunun yanında Dubai’de birçok önemli kurum ve kuruluşların temsilcileri ile görüşmelerde bulunduk. ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, FKA’dan Vahap Yoğunlu, İl Genel Meclis Üyesi Baki Ölçücü ile iş adamı Burak Soylu’dan oluşan Elazığ heyetimizin Dubai’de yaptığı görüşmeler son derece olumlu sonuçlar verdi.

2017 yılında ilimize gelen yerli ve yabancı turist sayısına baktığımızda 177.732 kişinin ilimize geldiğini görmekteyiz. Bizim beklentimiz bu değil. Biz ilimizin daha çok yerli ve yabancı turistin ziyaret etmesini hedefliyoruz. Bunun için özellikle ilimizde yapılan Elazığ çalıştaylarının, Elazığ Ekonomik Kurultayı ve diğer etkinliklerde ortaya çıkan sonuçlarına baktığımızda ilimizin gelişimine katkı sağlayacak olan sektörlerin başında turizm sektörünün bulunduğunu görmekteyiz. Bu sektörün ilimizde ki sıkıntılarına çözüm getirilmesini sağlayan adımlar atıldı. İlimizde marka oteller açıldı. Sosyal mekân sayısı artırıldı. Tarihi eserlerin restorasyonları yapıldı. Kazılar yapılarak önemli tarihi mekanlar günışığına çıkarıldı. İlimizin tarihi ve turistik bölgelerinin envanterleri ve görselleri yeniden dizayn edildi.

Bütün bu çalışmaların ilimize kazanımlarının sağlanması adına ilimizin Tanıtımı noktasında da gerekli adımlar atılmaya başlandı.

Elazığ heyeti olarak Dubai Turizm Fuarı'na katılarak bu alandaki önemli adımlardan birini attık. Burada kaldığımız süreç içinde hem açtığımız stant ile fuar alanına gelen ziyaretçileri ilimizin tanıtımını sağladık hem de buradaki turizm firmaları ile kurum ve kuruluşları ziyaret ederek yetkililerine ilimizi anlatıp turizm çalışmaları etkinliklerine ilimizin de dahil edilmesini teklif ettik.

İnanıyorum ki bu çalışmalarımızın ilimize kazanımları olumlu olacaktır. Bundan sonraki süreç içinde bu alandaki çalışmalarımız farklı şekilleriyle devam edecektir.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu