Advert

FESTİVALE GÖLGE DÜŞTÜ

FESTİVALE GÖLGE DÜŞTÜ
FESTİVALE GÖLGE DÜŞTÜ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 1114 kez okundu.

YAKLAŞIK 2 AYDIR HAZIRLIKLARI YAPILAN ANCAK AÇILIŞINDA ÇOK BÜYÜK SIKINTI YAŞANAN KAHVE VE ÇİKOLATA FESTİVALİ OLUMSUZLUKLARLA YAPILDI. VALİ KALDIRIM VE MİLLETVEKİLLERİNİN DEVREYE GİRMESİ İLE FESTİVAL YAPILDI.

FESTİVALE GÖLGE DÜŞTÜ

İrfan ARSLAN

Kahve ve Çikolata Festivali yaşanan sıkıntıların Vali Çetin Oktay Kaldırım, Milletvekili Ejder Açıkkapı’nın devreye girmesi ile aşılmasının ardından yapıldı. Kahve ve Çikolata Festivalinin yapılacağı İlBank’a ait alanda hazırlıkların tamamlanmasının ve açılışa hazır hale gelmesinin ardından Festival giriş kapısının Elazığ Belediyesi tarafından mühürlenmesi, Vali Kaldırım’ın devreye girmesi ile bu mühürlerin açılması sonrasında festival sönük bir şekilde başladı. Buda yetmez gibi yağan yağmur da ziyaretçilerin zor anlar yaşamasına neden oldu.

 Festival düzenleme yetkisi Fuat Ülger yaşanan gelişmelerin zamanında geri dönüşlerin yapılmamasından kaynaklandığını belirterek, “Biz bu festival ile ilgili olarak Elazığ Belediyesinden 4 defa randevu talep ettik. Hatta bu Festivalle ilgili görüşlerini almak ve gerekirse onlar ile birlikte yapmayı planlamıştık. Ancak randevu taleplerimize olumlu veya olumsuz bir geri dönüş olmadı. Biz de Vali Çetin Oktay Kaldırım ile görüştük ve Valimizden gerekli izni aldık. Festival alanında tüm hazırlıklarımızı tamamladık ancak Zabıta Müdürlüğü son gün saat 16.45’te bize gerekli açma izinin olmadığını belirterek burayı mühürleyeceklerini açıklayıp kapıyı mühürlendi. Devreye Vali Kaldırım’ın girmesi sonucunda bu mühür açıldı. Festivalimize katılmak üzere ilimiz dışından gelen bazı firmalar bu yaşanan olumsuzluk karşısında aramızdan ayrıldılar. Tabi ki bu hem ilimiz hem de bizim adımıza olumsuz bir durum oluşturdu” dedi.

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri ise, “Bu alanda Festival yapılmasına yönelik bazı hazırlıklar yapıldı ancak gerekli izinler alınmamıştı. Alan İlbank’a ait. Bu nedenle bu kurumdan izin alınması gerekir. Belediyemizden gerekli izinlerin alınmış olması gerekirdi ama alınmamıştı. Doğal olarak burada yapılacak olan etkinliklerde yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçilmesi için festival alanına giriş yapılan kapıyı mühürledik. Bunda amaç etkinliğin yapılmasının önüne geçmek değil, burada yapılacak olan etkinliklerde olabilecek olumsuzlukların yaşanmasının önüne geçmekti. Gerekli girişimlerin yapılmasının ve izinlerin alınmasının ardından mühürler açıldı” dediler.

Vali Çetin Oktay Kaldırım ise, konunun kendisine intikal etmesinin ardından gerekli girişimlerde bulunduklarını İl Bank Genel Müdürlüğünden konuyla ilgili iznin alındığını belirterek, ”Bu tür etkinlikler ilimizin tanıtımı açısından önemli. Biz de bu açıdan yapılmasını uygun gördük. Ancak bazı sıkıntılar yaşanınca bizde bunun çözülmesi için gerekli girişimleri yaptık ve sıkıntının aşılmasını sağladık” dedi.

AK Parti Milletvekili Ejder Açıkkapı da konunun kendilerine intikal etmesinin ardından, “Kahve ve Çikolata Festivali ile ilgili olarak bazı sıkıntıların bize intikal edince Belediye Başkanımız ile görüştük. Başkanımız da bu konuda gerekli çalışmaların yapıldığını ve sıkıntının giderileceğini belirtti. Belki zamanında festivalin açılışı yapılmadı ancak sıkıntı giderildi ve bu festivalin yapılması sağlandı” dedi.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz da yaşanan sıkıntıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Bizim de desteklediğimiz bir programdı. Ancak bu tür etkinliklerin yapılabilmesi için resmi izinlerin alınması gerekir. Bu izinler alınmamıştı. Bizde gereğini yaptık. Ancak bu izinlerin alınmasının ardından festivalin yapılması için gerekli izin verildi ve bu festivalin yapılmasında hiçbir olumsuz durum kalmadı. Bu tür etkinliklerin yapılması için öncelikle gerekli yasal izinlerin alınması gerektiğini bir kez daha belirtmek istiyorum. Bu izinler alınmaz ise burada sıkıntı yaşanır. Yoksa biz ilimizde bu tür etkinliklerin yapılmasına karşı değiliz. Bilakis ilimizin tanıtımı açısından taraftar olur destekleriz” dedi.

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu