Advert

MİLLETVEKİLİ SERDAR, ŞAHİN AİLESİNE DESTEK OLDU

MİLLETVEKİLİ SERDAR, ŞAHİN AİLESİNE DESTEK OLDU
MİLLETVEKİLİ SERDAR, ŞAHİN AİLESİNE DESTEK OLDU İRFAN ARSLAN
Bu içerik 1184 kez okundu.

 

Yeni yılın başlarında Karasalkım köyünde yaşayan Şahin ailesinin evi yanmıştı. Ev, çıkan yangın sonucu küle dönmüş, aile de yakınlarının yanına sığınmıştı. O aileye İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Ömer Serdar’dan destek geldi. Serdar, aileye maddi destek sağladı.

Ocak ayından evleri yanmış kendileri de yakınlarının yanına sığınmıştı. Karasalkım köyünde yaşayan Şahin ailesi, bir günde evsiz ve barksız kaldı. Bir anda tutuşan alevler her tarafı sardı. Baba Yusuf Şahin, 4 Nisan tarihinde yaptığı haberde o anları işte böyle anlatmıştı.

Yangın gününü anlatan Şahin, “25 Ocak 2018 yılında sabah buradan nöbete giderken saat 10 ile 10.30 arası evdekiler sobayı doldurdular. Abimler hemen bitişikte oturuyorlar evdekiler onlara çay içmeye gitmişler. O esnada dışarıda olan komşular eviniz yanıyor diye bağırmış. Dışarı çıktıklarında evin yandığını fark etmişler” ifadelerini kullandı.

Anne Şahin, “Biz sabah kahvaltıya gittik, bir arkadaşım beni çağırdı ve dedi ki sizin evden duman geliyor. Ben ile o birlikte geldik ve biz camdan baktığımızda sadece içeride duman vardı, ateş yoktu, biz kapıyı açtığımızda ev alevlendi ama bacadan ateş geliyordu. O esnada evde kimse yoktu, eşimde zaten göreve gitmişti. O esnada oldu evde olsaydık eğer daha kötü şeyler olabilirdi” şeklinde konuştu.

 

“BİZİ GÖRSÜNLER, SESİMİZİ DUYSUNLAR”

 

Ev sahibi olmak istediklerini belirten Şahin ailesi, “Kaynımda kalıyoruz ama şu an dışardayız ve de çok mağduruz. Büyüklerden yardım istiyorum. Başbakan olsun, hepsinden yardım istiyorum. Artık bizi biraz görsünler, biz iki aydır çok mağduruz ve de dışardayız. 3 tane çocuğumuz var. Bugüne kadar hiçbir şey yapılmadı. Biz kaymakamımıza başvurduk. Kaymakam Bey dedi ki yardım ederiz ama bir ayı geçti, 40-45 gün oldu herhalde. Gerçekten şu an zor durumdayız. Büyüklerimizden yardım istiyoruz. Bir elbiseyi kurtaramadık, her şeyimiz yandı, kullanılamaz hale geldi. Şu an evimiz yok, Suriyeliler gibi olmuşuz. Bir çadırımız yok, şimdi ne yapacağız biz de bilmiyoruz. Gerçekten zor durumdayız. İnsana bir yuva şart. Annem var, ne kadar kalabiliriz, biz orada her zaman kalamayız. Artık bizi görsünler, sesimizi duysunlar. Büyüklerden yardım istiyoruz” dedi.

İşte o gün yaşadıklarını ve hayırseverlerden destek istediklerin anlatan Şahin ailesine, İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Ömer Serdar’dan destek geldi. Serdar aileye, evlerini yapmalarında kullanabilecekleri maddi yardımda bulundu. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu