Advert

MİLLİYETÇİ HAREKET’İN PROJE YÜZÜ

MİLLİYETÇİ HAREKET’İN PROJE YÜZÜ
MİLLİYETÇİ HAREKET’İN PROJE YÜZÜ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 489 kez okundu.

HABERKENT HABER MERKEZİ / 24 Haziran seçimleri yaklaştıkça, Elazığ’daki aday adaylarının yarışı hareketlenmeye başladı.

Gün itibariyle aday adayı sayısı 18’e yükselen Milliyetçi Hareket Partisi’nde, medyatik adayların yanı sıra, ilk milli ve resmi yazılım programına imza atan, birçok akademik çalışmanın ve projenin mimarı olan, Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Bedri Özer’in de ismi ön plana çıkıyor.

Geçtiğimiz aylarda, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokol çerçevesinde, Bakanlığa bedelsiz olarak hibe edilen ve ulusal basında da geniş yer bulan intihal.net (benzerlik tespit yazılımı) programının mimarı Prof. Dr. Ahmet Bedri Özer, Milliyetçi Hareket Partisi’nden milletvekili aday adayı oldu.

Hatırlanacağı üzere Özer, ilk gençlik yıllarından itibaren Ülkü Ocakları'nda birçok proje ve organizasyonda yer almış, ülkücü hareketin içerisinde bulundu. Üniversite hayatında da Ocak-Ülkücü gençlik misyonunun örnek gençlerinden birisi olarak tanındı. Meslek hayatına başladıktan sonra, akademik kariyeriyle birlikte siyasi hayatını da devam ettirdi. İlk olarak 2014 yerel seçimlerinde, MHP'den aday adayı oldu. 2014 seçim sürecinde yapmış olduğu başarılı siyasi çalışmalar hafızalarda yer etti.

 

İLK MİLLİ YAZILIMLA DERS KİTAPLARI TEMİZLENECEK

 

Özer, Milli Yazılımlar ve Siber Güvenlik uzmanı olarak birçok ulusal projede yer aldı. Son olarak yapmış olduğu intihal ve benzerlik programı olan intihal.net programını Milli Eğitim Bakanlığı'na bedelsiz olarak hibe etti, bu programla birlikte ders kitaplarındaki FETÖ/PDY kalıntı ve izlerinin tespiti ile birlikte daha birçok yasa dışı, argo, kaba dil, ırkçı ve cinsiyetçi söylemlerin de ayıklanması sağlandı. Birçok ulusal ve uluslar arası konferansa konuşmacı olarak katıldı, bu konferanslarda yapmış olduğu konuşma ve sunumlarıyla, bilişim alanında, dünyadaki birçok tanınmış akademisyenin ilgisini çekti. Özellikle Siber Saldırı, Siber Güvenlik alanında birçok çalışması bulunuyor. Bilgi ve bilgisayar çağı olan günümüzde, teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, kullanan ve duyuran bir akademisyen olan Özer, Elazığ kamuoyunun yakından tanıdığı ve 24 Haziran seçimlerinin en iddialı isimlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Biz de HaberKent gazetesi olarak Prof. Dr. Ahmet Bedri Özer’e çalışmalarında başarılar dileriz.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X