Advert

ANNELER GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLEDİ

ANNELER GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLEDİ
ANNELER GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLEDİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 316 kez okundu.

Anneler Günü münasebeti ile Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk tarafından Milli Eğitim Müdürlüğünde görev yapan bayan personeller için Anneler Günü Programı düzenledi.

Öğretmenevi’nde düzenlenen Anneler Günü programına Milli Eğitim Müdürü Gürtürk ve eşi Ayfer Gürtürk ev sahipliği yaptı.

Programa Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve bayan personeller katılırken, düzenlenen çeşitli yarışmalar programa ayrı bir renk kattı.

“Cennet Anaların Ayakları Altındadır” sözünü hatırlatan Müdür Gürtürk, “Anneler Günü bir güne sığdırılacak, sadece bir gün kutlanacak bir gün değildir. Elbette her gün bizim için en değerlilerimizin, annelerimizin günüdür. Varlığımızın sebebi olan annelerimizin yeri bizim toplumumuzda  apayrıdır. Vatana ana diyen, ana sütünün kutsallığını bizim kadar özümseyen, anayı her şeyin başlangıcı ve aslı olarak benimseyen başka hiçbir toplum yoktur. Değerli hanımlar; Sizler en kudretli hükümdarların bile sığındığı liman, medeniyetler inşa eden nesillerin varlık sebebisiniz. Sizler toplumu oluşturan, aile kurumunun temel taşlarısınız. Türkülerimizde samimiyetin, şefkatin, sevginin ve fedakarlığın sembolüsünüz. Allah hiçbir çocuğumuzu ana şefkatinden ve sevgisinden mahrum bırakmasın.

YILIN ANNESİ SEÇİLEN VESİLE TUTUŞ’A PLAKET VERİLDİ

Bugün aramızda bir de çok özel bir misafirimiz var. Merhametin, vicdanın, sevginin, özverinin ve fedakarlığın sembolü olan annelerimizden biri bugün bizimle beraber. Yürüme engelli çocuğunun eğitimi için çabalayan, çocuğunu her gün sırtında taşıyarak okula götüren ve okuldan alarak eve taşıyan bir annemiz bizimle birlikte. Kendisiyle aynı ortamda olmaktan bile onur duyduğumuz yüreği ana şefkatiyle dolu bir annemiz. Evet bugün aramızda bulunan özel misafirimiz Vesile Tutuş Hanımefendiden bahsediyorum. Vesile hanım Aziz Gül Ortaokulunda okuyan öğrencisini eğitimi için her gün okuluna götürüp getirdiği için müdürlüğümüz tarafından “Yılın Annesi” olarak seçilmiştir. Vesile hanım gibi yüzlerce, binlerce anne bu özveriyi her gün çocukları için göstermektedirler. Bütün annelerimizi temsilen Vesile hanım bugün aramızda bizimle birlikte. Şahsında tüm annelerimizin önünde saygıyla eğiliyoruz” dedi.

Gürtürk, konuşmasının ardından Vesile Tutuş’a “Yılın Annesi” plaketini takdim ederek, milli eğitim camiası adına teşekkür etti.

Programa katılan tüm bayanlara çiçek ve kitap takdim eden Gürtürk’ün eşi Ayfer Gürtürk’e de personelimiz tarafından ev sahibi olarak Anneler Günü anısına çiçek takdim edildi. Program müzik dinletisi ve çeşitli etkinliklerin ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hastanenin kafeteryasından atlayan şahıs öldü
Hastanenin kafeteryasından atlayan şahıs öldü
Adana'da puan arıyoruz
Adana'da puan arıyoruz