Advert

KAŞIKLA KAZAN, KEPÇEYLE DAĞIT!

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
KAŞIKLA KAZAN, KEPÇEYLE DAĞIT!
KAŞIKLA KAZAN, KEPÇEYLE DAĞIT! İRFAN ARSLAN
Bu içerik 972 kez okundu.

ELAZIĞ'IN EN ÖNEMLİ VAKFI KONUMUNDA OLAN İZZETPAŞA VAKFI'NIN, SON İHALESİNE DAVETİYE USULÜ İLE MÜTEAHHİT ÇAĞIRMASI TEPKİLERE NEDEN OLDU. BUNUN YERİNE İHALE İLANI VERİP DAHA ÇOK KATILIM İLE İHALENİN YAPILMASININ VAKFA DAHA YARARLI SONUÇ VERECEĞİ İDDİA EDİLDİ

 

KAŞIKLA KAZAN, KEPÇEYLE DAĞIT!

 

HABERKENT HABER MERKEZİ / Elazığ’ın en önemli vakfı konumunda bulunan İzzetpaşa Vakfı'nın son ihale çalışması tepkilere neden oldu. Vakfa ait ve yapımı devam eden inşaatın ince işlerinin yapılması amaçlı ihalenin davetiye usulü ile sınırlı sayıda müteahhidin çağrılarak teklif alınması yerine ilan ile bu işin ihaleye çıkarılmasının vakfa daha çok katkı sağlayacağı iddia edildi. Yapılan bu ihalenin gözden geçirilmesi ve yeniden yapılması için yönetim kurulunun çalışma yapması istendi.

1975 yılında Elazığ eşrafının bir araya gelerek kurduğu Elazığ İzzetpaşa Vakfı'nın amacı, İzzetpaşa Camisi'nin eksikliklerini gidermek, camiyi onarmak ve diğer camilerin de yapım ve onarım işlerine destek olma şeklinde belirlenmişti. Vakıf bu amaç doğrultusunda kuruluşundan bu yana çalışmalarını başarılı bir şekilde sürdürürken, eğitim, sosyal ve kültürel faaliyetleri desteklediği çalışmalara da katkı sağladı.

İzzetpaşa Vakfı'nın çalışmalarında kılı kırk yardığının bilinmesine karşılık son ihalesinde yaşanan tablonun vakfın ruhu ile örtüşmediği gözlenmekte. Özel bir kuruluş olması nedeniyle çalışmalarını belirlediği ve aldığı kararlara göre yapmasında bir sıkıntı görülmezken, bazı müteahhitler şunları söylediler: “İzzetpaşa Vakfı yaptığı çalışmalarla beğeni kazanmıştır. Ancak yapılan son ihale bu konuda bazı soru işaretlerinin oluşmasına neden olmuştur. Yapımı devam eden inşaatın ince işleri için neden ilan yoluyla ihale yapılmamış, bunun yerine davetiye usulü ile belli sayıda müteahhit ile görüşme yapılmıştır? Bu ihalenin ilan yoluyla yapılması vakfa daha önemli bir kazanç sağlamaz mıydı? Bugüne kadar yapılan çalışmalarda sürekli olarak vakfın ruhu ve elde ettikleri ile hizmet kervanının büyümesi amaçlanmamış mıydı? Burada kimsenin olaya farklı bir yaklaşım göstermesini istemiyoruz. Amaç hem yapılan işin amacına ulaşmasını sağlamak hem de davetiye usulü ile yapılan ancak henüz tamamlanmayan bu ihalenin daha çok katılımcı ile yapılmasını sağlamak ve vakfın kazancının artırılması ön plana çıkarılmaktadır. İzzetpaşa Vakfı yönetiminin bu konuyu dikkate alarak bu ihale ile ilgili kararını yeniden gözden geçirmesini, ancak bu ihalenin vakfın menfaatleri doğrultusunda yapılmasının vakfın yararına olacağını düşünüyoruz.”

 

Bizde HaberKent olarak bu konunun takipçisi olacağız.

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞ'DA SAHTE SAĞLIK RAPORU ÇETESİ OPERASYONU: 26 GÖZALTI
ELAZIĞ'DA SAHTE SAĞLIK RAPORU ÇETESİ OPERASYONU: 26 GÖZALTI
ELAZIĞ'DA FETÖ OPERASYONU
ELAZIĞ'DA FETÖ OPERASYONU