Advert

“YENİ NESİL GAZETECİLİK EĞİTİMİ” SERTİFİKA TÖRENİ DÜZENLENECEK

“YENİ NESİL GAZETECİLİK EĞİTİMİ” SERTİFİKA TÖRENİ DÜZENLENECEK
“YENİ NESİL GAZETECİLİK EĞİTİMİ” SERTİFİKA TÖRENİ DÜZENLENECEK İRFAN ARSLAN
Bu içerik 208 kez okundu.

Basın İlan Kurumu (BİK) ve İŞKUR işbirliğinde İstanbul ilinde ikincisi yapılan “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı” sona erdi. Programın sertifika töreni bugün saat 10.30’da Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nun katılımıyla gerçekleşecek.

Sürekli değişime uygun donanımda nitelikli insan kaynağını oluşturmak, yeni nesil gazeteci yetiştirmek ve yerel basının gelişimine katkı sunmak amacıyla Basın İlan Kurumu ve paydaşları tarafından 2 Nisan-11 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi’ne 34 kişi katıldı.

Başta iletişim fakülteleri olmak üzere, hukuk, İİBF, sağlık ve sosyal bilimler fakültelerinin son sınıflarında okuyan ya da bu okullardan mezun olanların katıldığı program kapsamında yeni nesil gazeteci adayları 90 saatlik eğitim aldılar. Medya tarihi, savaş muhabirliği, istihbarat haberciliği, kültür-sanat haberciliği, televizyon haberciliği, politika haberciliği, röportaj teknikleri vb. başlıklardan oluşan dersleri sektörün tecrübeli isimleri verdi.

Nuh Albayrak, İrfan Sapmaz, Seda Selek, Fatih Er, Bülent Ayanoğlu, Özcan Ünlü, Sabri Çelebioğlu gibi isimlerden eğitim alan katılımcılara İstanbul’daki çeşitli basın kuruluşlarında staj ve istihdam fırsatı verilecek.

Basın İlan Kurumu’nun basın sektöründe yaşanan değişime, sosyal medyadaki gelişmelere, teknoloji kullanımını etkinleştirmeye yönelik uygulamalı ve sistematik eğitim programından mezun olanlar için 14 Mayıs Pazartesi günü Eresin Hotels Topkapı’da düzenlenecek sertifika törenine Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, BİK Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ertem, BİK Genel Kurulu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, BİK Genel Müdürü Yakup Karaca, BİK Genel Müdür Yardımcısı Cem Elçin, BİK İstanbul Şube Müdürü Mehmet Köşker ve davetliler katılacak. (BİK)

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FÜ Kadın Kolları aşure dağıttı
FÜ Kadın Kolları aşure dağıttı
EBEGEM’DE Data Soft eğitimleri başlıyor
EBEGEM’DE Data Soft eğitimleri başlıyor