Advert

HACI ADAYLARINA UYGULAMALI EĞİTİM

HACI ADAYLARINA UYGULAMALI EĞİTİM
HACI ADAYLARINA UYGULAMALI EĞİTİM İRFAN ARSLAN
Bu içerik 244 kez okundu.

Kutsal topraklara gidecek olan hacı adaylarının, oradaki görevleri, hac farizasının yerine getirilmesinde dikkat edilmesi gerekenler, Elazığ İl Müftülüğü tarafından düzenlenen eğitimde anlatıldı.

İl Müftülüğü tarafından kutsal topraklara gidecek hacı adaylarına, uygulamalı eğitim semineri düzenledi. Bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığı ve özel şirketler aracılığıyla hac ibadeti için kutsal topraklara gidecek 830 hacı adayı için, hac ibadetleri hakkında bilgiler içeren uygulamalı seminer İzzetpaşa Camisi’nde gerçekleştirildi. Seminerde hacı adaylarına, ihramın nasıl giyileceği, tavaf, hac farizasında ve yolculukta uyulması gereken kurallar, kılık kıyafet kuralları anlatıldı.

Eğitime katılan İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, hacı adaylarına teorik eğitimin ardından uygulamalı eğitime geçtiklerini söyleyerek, “5 gün boyunca İl Müftülüğümüzün Edibe Can Konferans Salonu'nda alanında uzman hocalarımız, vaizlerimiz, il müftü yardımcılarımız ve ben olmak üzere günde 5 saat ders verdik. 7 Mayıs’ta başlayan bu eğitim bugün itibariyle İzzetpaşa’da sona erecek. Bu burada kalamayacak. Gruplar belli olduktan sonra kafile başkanlarımız eğitimlerini sürdürecekler. Hac her müminin gönlünde yatan gitmeyi arzu ettiği önemli bir ibadet. Hac ibadetlerin zirvesidir. Hac ibadeti içinde namaz var, oruç var, tavaf var, sadaka var, müminlerle orada buluşma var. Müminlerin yıllık kongresi de diyebiliriz” ifadelerinde bulundu. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FÜ Kadın Kolları aşure dağıttı
FÜ Kadın Kolları aşure dağıttı
EBEGEM’DE Data Soft eğitimleri başlıyor
EBEGEM’DE Data Soft eğitimleri başlıyor