Advert

KAPALI ÇARŞI’DA RAMAZAN BEREKETİ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
KAPALI ÇARŞI’DA RAMAZAN BEREKETİ
KAPALI ÇARŞI’DA RAMAZAN BEREKETİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 356 kez okundu.

Elazığ’da Kapalı Çarşı’da Ramazan hazırlığı yapan esnafların iftar ve sahur alışverişi için vatandaşların gelmeye başlaması ile yüzü güldü.

11 ayın sultanı Ramazan ayında iftar ve sahur alışverişi yapan vatandaşlar kapalı çarşıda yoğunluk oluşturmaya başladı. Hurmasından orciğine, balından, peynirine kadar birçok ürün bulunan Kapalıçarşı da tatlı bir telaş yaşanıyor. Alışveriş yapmak için kapalı çarşıya gelen vatandaşlar, kendi bütçelerine göre Ramazan alış verişi yapıyor. 

Hazırlık yaptıklarını belirten Kapalı Çarşı esnaflarından Mustafa Köse, “Halkımız genelde Ramazanın birinci günü ve ilk haftası daha fazla alış veriş yapıyor. Bizde hazırlık yapıyoruz. Ramazanda hurma, tayın, pekmez ve hoşaflık malzemeler daha çok satılıyor. Onların hazırlığını yapıyoruz" dedi.

Ramazan burada çok güzel olduğunu dile getiren Ömer Mahmat, “Çok güzel, fiyatlar da gayet yerinde. Batıya göre fiyatlar yüzde 50 oranında düşük. Batıda Antep fıstığı 200 TL, bizde ise 50 TL, badem içi 100 TL bizde 45 TL. Fiyatlar yarı yarıya” ifadelerini kullandı. 
Ramazan alış verişini bugün yapmayı düşündüğünü dile getiren Özkan Aksıyüz ise “Sahurda yemek için peynir, zeytin kahvaltı türleri almayı düşünüyorum. Ramazan bereketi ile gelir. Aldığımız bir kilogram ya da yarım kilograma bereket düşer. Biz milletçe ona inanmışız. Bereketi ile geleceğini düşünüyorum. Ufak çapta karınca kararınca bir şeyler almaya çalışıyoruz. Hani derler ya nerede o eski ramazanlar nerede o eski bayramlar. Ramazan beni hep çocukluğuma götürür. Hep maziye giderim. Sahurda annemin bizi kaldırıp hadi davulcu geldi kalkın sahura onu hatırlarım. Ama o bilinç şuanda kaybolmuş durumda biz çocukken annem siz çocuksunuz tutamazsınız derdi. Bizde anne bizi sahura kaldır derdik” diye konuştu. (iha)

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MİLLİ HOCADAN, MİLLİ PROJE
MİLLİ HOCADAN, MİLLİ PROJE
TRAFİKTE İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ
TRAFİKTE İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ