Advert

AKŞAM TERAVİH, GECE SAHUR

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
AKŞAM TERAVİH, GECE SAHUR
AKŞAM TERAVİH, GECE SAHUR İRFAN ARSLAN
Bu içerik 359 kez okundu.

 

ON BİR AYIN SULTANI RAMAZAN AYINI İDRAK ETMEYE BAŞLIYORUZ

AKŞAM TERAVİH, GECE SAHUR

 

İrfan ARSLAN

On bir ayın sultanı olarak ifade edilen ve İslam dininin farzlarından biri olan oruç ibadeti başlıyor. Ramazan ayına girilmesi nedeniyle bu akşam Ramazan ayında kılınan teravih namazı başlayacak. Gece ise Ramazan ayının ilk orucu için sahura kalkılacak.

Ramazan ayına girilmesi ile birlikte tüm kurumlarca gerekli önlemlerin alındığı, vatandaşların herhangi bir sıkıntı yaşaman bu ayın ulviyetinden faydalanmasının zemininin hazırlandığı açıklandı.

Elazığ İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, Ramazan ayının 16 Mayıs Çarşamba günü başlayacağını belirterek, Müftülük olarak Ramazan ayına hazır olduklarını söyledi. Ramazan ayının tüm insanlığa iyilikler getirmesi temennisinde bulunan Sarıkaya, şunları kaydetti: “Bilindiği üzere 2018 Miladi/1439 Hicri yıl Ramazan-ı Şerife kısa bir süre kaldı. Bizler de hazırlıklarımızı tamamladık. Rabbim hayırlısı ile değerlendirmeyi nasip etsin. Öncelikle değerli müftü yardımcılarımız, il irşat kurulumuz, uzmanlarımız ve fahri vaizlerimiz ve ilçe müftülerimizle buluşarak çalışmalarımızı sürdürdük. Bunları kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz;

Hatimle teravih kılınacak yerleri belirledik. Daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Harput Ağa Camii, İhsaniye, Nailbey camilerinde hatimle namaz kılınacak. Merkez İmam Hatip tatbikat mescidinde de hem Suriyeli kardeşlerimiz hem de dileyenler için hatimle namaz kılınacak.

Harput Ulu Camii’nde Enderun usulü ile teravih kılınacak. Her iki rekatta bir farklı makamlar uygulanarak kılınacak.

Tüm camilerimizde teravihler ikişer rekat olarak kılınacak. Seher cüzleri biter bitmez imsak ile birlikte ezanlar okunacak ve sabah namazları kılınacak. Bu konuda din görevlisi hocalarımızın açıklamalarının rikkate alınması önemlidir.

Bu yıl fitrelerin en az 19 TL’den verileceğini belirtmek istiyorum. Ayrıca zekat ve fitrelerimiz için İzzetpaşa Camii önünde ve demokrasi meydanında stantlarımız olacak makbuz ve resmi zarflarımızla bu ibadetlerinizi ulaştırmak üzere stantlarımız olacak. Ayrıca Edibe Can Müftülük Sitemizin birinci katında Türkiye Diyanet Vakfı Şubemiz tarafından da kabul edilecektir. Müftülüğümüz adına makbuz verdiğimiz kişiler ancak Din görevlilerimize resmi zarfımız karşılığı veya daha sonra makbuzunu istemek kaydı ile zekat, kefaret ve fitrelerinizi ulaştırabilirsiniz. Tabi usul ve füru olmamak kaydıyla muhtaç yakınlarınıza ve fakir komşularınıza da verebilirsiniz.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MİLLİ HOCADAN, MİLLİ PROJE
MİLLİ HOCADAN, MİLLİ PROJE
TRAFİKTE İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ
TRAFİKTE İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ