Advert

TORAMAN: DİKKATLİ VE SABIRLI OLUNMALI!

Toraman, Ramazan’da sürücülerin oruçlu olmasından dolayı algılama eksikliği, dikkatsizlik ve halsizlik gibi etkenlerin baş gösterdiğini, sürücülerin trafikte oruç dolayısıyla daha dikkatli ve daha sabırlı davranması gerektiğini söyledi.

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
TORAMAN:  DİKKATLİ VE SABIRLI OLUNMALI!
TORAMAN:  DİKKATLİ VE SABIRLI OLUNMALI! İRFAN ARSLAN
Bu içerik 364 kez okundu.

RAMAZAN-I ŞERİF NEDENİYLE SÜRÜCÜLERE UYARILARDA BULUNAN TORAMAN:

 

DİKKATLİ VE SABIRLI OLUNMALI!

 

Toraman, Ramazan’da sürücülerin oruçlu olmasından dolayı algılama eksikliği, dikkatsizlik ve halsizlik gibi etkenlerin baş gösterdiğini, sürücülerin trafikte oruç dolayısıyla daha dikkatli ve daha sabırlı davranması gerektiğini söyledi.

 

İzzet TUMAY

Yarın başlayacak Ramazan-ı Şerif nedeniyle sürücülere yönelik uyarılarda bulunan Elazığ Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şevket Toraman, “Ramazan‘da kıymetli sürücülerimizin trafikteyken birbirlerine karşı daha fazla hoşgörülü, sabırlı ve saygılı olmaları halinde kaza riski ve tatsız olayların yaşanma olasılığı çok daha az olacaktır” dedi.

Sözlerine Elazığ halkının Ramazan ayını kutlayarak başlayan Toraman, Gazetemiz Haber Müdürü İzzet Tumay’a yaptığı özel açıklamada, şunları söyledi: “Öncelikle kazasız, belasız, mutlu ve huzurlu bir Ramazan ayı diliyorum. Ramazan ayı hoşgörü, sevgi, sabır, muhabbet, şefkat, merhamet ve rızkın bol olduğu değerli bir ay. İnsanlar trafikte sabırlı, hoşgörülü ve daha dikkatli olmalılar. Aksi takdirde tatsız olayların yaşanması kaçınılmaz hala gelecektir.”

 

'TRAFİK KURALLARINA UYULMALI'

 

Ramazan ayında sürücüler oruçlu olmasından dolayı algılama eksikliği, dikkatsizlik ve halsizlik gibi etkenlerin baş gösterdiğini belirten Toraman, sürücülerin seyahatlerde oruç dolayısıyla daha dikkatli ve daha sabırlı davranması gerektiğine dikkat çekti.

Sürücülerden trafik kurallarına ‘harfiyen’ uyarak araç kullanmaları gerektiğine değinen Toraman, sözlerine şöyle devam etti: "Her zaman ve her platformda ifade ediyoruz; sürücülerimiz trafikte seyrederken kurallara harfiyen uymalı. Aşırı hızdan kaçınmalılar. Sürücülerimizin gidecekleri yere beş geç gitmeleri çok şey değiştirmez ancak o beş dakika erken gitmek için yapılan ‘aşırı’ hız’ yüzünden telafisi mümkün olmayan olumsuzluklarla karşılaşılabilir. Biz sürücülerimizin bu mübarek Ramazan ayında daha dikkatli, daha sabırlı olmalarını istiyoruz. Bu yüzden mübarek Ramazan ayında oruçlu olunması nedeniyle sürücülerimizin daha fazla dikkatli olmaları hem kendi hem de başkalarının can ve mal güvenliği açısından hayati önem arz etmektedir."

 

'KARŞILIKLI ANLAYIŞ TATSIZLIKLARI ÖNLER'

 

İftar saatinin yaklaşmasıyla birlikte insanların aceleci davrandığını, özelikle trafikte sabırsız davranmanın olumsuzlukları da beraberinde getirdiğini belirten Toraman, karşılıklı anlayışın, sabırlı davranmanın bu olumsuzlukların önünü geçeceğini kaydederek, sözlerini şöyle tamamladı: "Ramazan ayında özellikle Elazığ merkezde iftar saatine doğru trafikte bir artış söz konusu oluyor. İnsanların mesai saatinin bitmesinin ardından bir an önce evlerine gitme isteği telaşı yüzünden maalesef bazen sıkıntılar ve istenmeyen olaylar yaşanıyor. Bu tür olayların yaşanmaması adına sürücülerimiz daha sabırlı olsunlar. Karşılıklı anlayış göstermek, sabırlı olmak tatsız olayların önüne geçecektir. İnsanların oruçlu olması, aceleci davranması, sabır göstermemesi ister istemez olumsuzluklara neden olacaktır. Bu olumsuzlukların yaşanmaması acına Ramazan ayını manevi iklimine uygun olarak geçirmek için sürücülerimizin biraz daha dikkatli ve sabırlı olmalarını istiyor, tekrar Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MİLLİ HOCADAN, MİLLİ PROJE
MİLLİ HOCADAN, MİLLİ PROJE
TRAFİKTE İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ
TRAFİKTE İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ