Advert

FÜ VETERİNER FAKÜLTESİ 44. DÖNEM MEZUNLARINI VERDİ

FÜ VETERİNER FAKÜLTESİ 44. DÖNEM MEZUNLARINI VERDİ
FÜ VETERİNER FAKÜLTESİ 44. DÖNEM MEZUNLARINI VERDİ   İRFAN ARSLAN
Bu içerik 341 kez okundu.

Fırat Üniversitesi (FÜ) Veteriner Fakültesi 44. dönemde 123 mezun verdi.   
2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılının sonuna gelinmesiyle  FÜ Veteriner Fakültesi,  44. dönemde 123 mezun verdi.  Mezuniyet Töreni,  FÜ Kültür Park’ta yapıldı. Törene, Rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sadık Yılmaz,  Dicle Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Aydın Ketani, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı. 
Veterinerliğin üniversitenin en eski fakültelerinden olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, “Şuanda ülkemizin 4 bin yanına damgasını vurmuş bulunuyor. Hem yeni fakültelerin kurulmasında hem de veterinerlikle ilgili tüm alanlarda bir fil yer alıyorlar.  Eğitim- öğretim ömür boyu süren bir süreçtir. Hekim arkadaşlarımız içinde aynı şey geçerlidir. Özellikle sağlık alanında hizmet eden insanlar için  bu çok daha önemlidir. Bizim mutlaka bilgilerimizi her zaman  güncellememiz gerekiyor. Çünkü  toplum sağlığı bu iki ana fakülteden yetişen insan sağlığından geçiyor. Mezun olduktan sonra dönem dönem bilgilerimizi mutlaka tekrarlamamız gerekiyor. Sıkıştığımız durumda hocalarımızın bilgilerinden faydalanmamız gerekiyor” dedi. 
Konuşmaların ardından veteriner hekimliği andı edilerek, katılımcılar tarafından  öğrencilere başarı belgeleri ve dereceye girenlere ödülleri verildi. 
Daha sonra tören kep atma ile sona erdi. (iha)

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
BAŞKAN YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZ ELAZIĞ'A TEŞRİF EDECEK
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!
TUNCER’DEN ‘İSTİHDAM DESTEĞİ’ AÇIKLAMASI!