Advert

SARIKAYA: KATİL AMERİKA BU İŞİN EN BÜYÜK SORUMLUSUDUR!

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
SARIKAYA:  KATİL AMERİKA BU İŞİN EN BÜYÜK SORUMLUSUDUR!
SARIKAYA:  KATİL AMERİKA BU İŞİN EN BÜYÜK SORUMLUSUDUR! İRFAN ARSLAN
Bu içerik 425 kez okundu.

DÜNYA VE ÜLKE GÜNDEMİNE DAİR ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNAN İL MÜFTÜSÜ SARIKAYA:

KATİL AMERİKA BU İŞİN EN BÜYÜK SORUMLUSUDUR!

 

İzzet TUMAY

Elazığ İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, Ramazan ayı vesilesi ile basın mensupları ile buluştuğu basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

İl Müftülüğü Edibe Can Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda İl Müftüsü Sarıkaya, “Bir Ramazan-ı Şerif’e daha ulaşmış bulunuyoruz. Öncelikle tüm Müslümanların Ramazan-ı Şerif’lerini kutlarım. Buruk bir Ramazan geçirdiğimizi de ifade etmek istiyorum. Çünkü tüm Müslümanların kırmızı çizgisi olan Kudüs-ü Şerif üzerine katiller oyun oynamaya devam ediyor. Katiller bilsinler ki bu fitnelerini bir Buhtu Nasır, bir Selahattin Eyyübi ve Yavuz gibi yiğitler çıkacak hesabını soracaktır. O zaman taşların arkasına gizlenseler de, ağaçların arkasına saklansalar da o çok sevdikleri ağaçlarda, ‘Benim arkamda Yahudiler var’ diye mutlaka onları haber verecektir. Özellikle böyle zamanlarda bu katil sürüsü yanında dünyanın hiçbir devletini ve insanını bulamayacaktır. Tüm Müslümanların kanını döken katil Amerika bu işin en büyük sorumlusudur. Çocuklarımıza ninnilerinde bile bunu fısıldamalıyız. Kısacık insan ömrü insana uzun geliyor ama insanlık tarihinin ömrüne baktığımızda bunların insanlık ömrü tarihi içerisinde kısa bir yer tuttuğu belli olacaktır. Bu vesile ile Filistin’de vatanlarını korumak için şehit düşmüş bütün kardeşlerimizi özellikle ülkemizde hainlere karşı mücadele veren ve sadece kanlarını, bedenlerini yere gözünü kırpmadan indiren şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize de acil şifalar hayırlı uzun ömürler diliyorum” dedi.

 

'TAŞKINLIĞA VARMADAN PROTESTOLAR OLACAKTIR'

 

Yaşanan bu acılar nedeniyle ülke genelinde 3 gün yas ilan edildiğini, bayrakların yarıya indirildiğini belirten Sarıkaya, “Değişik yerlerde bu anlamda taşkınlığa varmadan protestolar olacaktır. Taşkınlık olmaksızın sesimizi bu manada duyurmamızın gerekli olduğunu düşünüyorum. Rabbim; tüm Müslümanların yardımcısı olsun, onlara vatanlarında özgürce yaşamalarını en yakın zamanda nasip etsin” diye konuştu.

 

'ELAZIĞ’DA 5 CAMİDE HATİMLE TERAVİH NAMAZI KILDIRILACAK'

 

Ramazan ayı nedeniyle yapılan ve yapılması planlanan çalışmalara değinen Sarıkaya, sözlerine şöyle devam etti: “İlimizde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın da talimatları doğrultusunda yapılan çalışmalar hakkında kamuoyunu bilgilendirmek istiyorum. Günlerdir yaptığımız sohbet ve çalışmalarda tüm imkanlar seferber edilerek özellikle cemaati yoğun olan köy ve mezralara din görevlisi göndermek için büyük bir çalışma yapıyoruz, zorluklarımızı aşmaya çalışıyoruz, bu yönde gecemiz gündüzümüz bu anlamda bir ayı aşkındır devam ediyor. Kurum çalışanlarımız bu anlamda ciddi anlamda gayret gösteriyorlar, halen şu anda bile bu çalışmanın içerisindeyiz. Tüm camilerimizde kadınlar için yerler tahsis edildi. İmam Hatiplerimiz ve Kur’an kurslarımız da yetişmiş hafızlarımız camilerde mukabele okumaktadırlar.

 

İSRAF, TOPLUMLARI YİYİP BİTİREN BİR HASTALIKTIR

 

Özellikle yatılı Kur’an kurslarımızdaki öğrencilerimiz Ramazan boyunca mukabele okuyacaklar, bazıları teravih namazı kıldıracaklar. Bu yıl beş bölgede 5 camide hatimle teravih namazı kıldırılacak. Harput Ağa Camii, Nailbey Camii, İhsaniye, Köy Hizmetleri yeni açılan bir mescidimizde hatimle teravih namazı kıldırılacak. Ramazan’da Harput’ta da Enderun usulü teravih namazı kıldırılacak. Ramazan’ın son 10 gününde itikafa girmek sünnettir. Bu sünneti yerine getirmek isteyen kardeşlerimiz mutlaka ortaya çıkacaktır. Bu anlamda geçen yıl çok serbest bıraktık, bu sene sanıyorum 18 camimiz bu yönde belirlenmiştir, bu camilerin dışındaki camilerde itikafa almayacağız. Bir de 18 yaş altı olanlar velilerinin muafakatıyla ancak itikafa alınacaklar. Ayrıca itikafla ilgili başlamadan önce biz bir seminer vereceğiz. İtikaf; camilere girip onun gereğini yerine getirmeyen bazı uygulamaların olduğu üzülerek gördük, biz bunun önüne geçmek için gündeme bunu getirdik. İzzetpaşa Camii başta olmak üzere bütün camilerimizde canlı merkezi sistemle öğle teravih namazı öncesi sohbet sohbetleri devam edecek.

 

GEÇEN YIL ÜLKEMİZDE 214 MİLYAR TL GIDA İSRAFI YAPILMIŞ

 

Sohbetlerde özellikle israf konusu üzerinde vurgu yapılacak. İsraf toplumları yiyip bitiren bir hastalıktır. Geçen yıl ülkemizde 214 milyar TL gıda israfı yapılmıştır, bu korkunç bir rakamdır. Yazık, günahtır, alın teri ile kazanılan şeyleri atmak. Buna özellikle dikkat çekmek istiyorum. İftar veren cemaatlerimiz bu konu üzerinde dikkatle dursunlar. Aç kalkalım sofradan ama çöpe gıda dökmeyelim. Bunun üzerinde sıklıkla duracağız. Televizyon konuşmalarımız olacak.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MİLLİ HOCADAN, MİLLİ PROJE
MİLLİ HOCADAN, MİLLİ PROJE
TRAFİKTE İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ
TRAFİKTE İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ