Advert

BELEDİYE RAMAZAN'A HAZIR

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
BELEDİYE RAMAZAN'A HAZIR
BELEDİYE RAMAZAN'A HAZIR İRFAN ARSLAN
Bu içerik 396 kez okundu.

Elazığ Belediyesi, bugün başlayacak olan Ramazan ayının bu yıl da manevi havasına uygun olarak, birlik ve beraberlik içerisinde yaşanmasına katkı sağlamak adına hazırlıklarını tamamladı.

Elazığ Belediyesi’nden yapılan açıklamada bu yıl Ramazan ayında, Ramazan ayının ruhunu daha güçlü yansıtacak, bu manevi ayın toplumsal boyutunu daha da güçlendirecek organizasyonlar düzenleneceği belirtilerek, “Bu yıl Ramazan ayı süresince geçtiğimiz yıllardan farklı olarak mevsim koşulları nedeniyle Ahmet Aytar Meydanı’nda kuracağımız iftar çadırı buluşma noktamız olacak.” denildi.

 

2 BİN KİŞİLİK İFTAR SOFRASI

 

Elazığ Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Ahmet Aytar Meydanı’nda iftar çadırı kurularak, iftar sevincine ortak olunacak. İftar çadırında her akşam farklı iftar mönüsüyle iki bin kişi ağırlanacak. Ayrıca sahur saatine kadar açık tutulacak olan iftar çadırında, iftar saatinden sahur saatine kadar vatandaşlara ücretsiz çay ikramında bulunacak.

Öte yandan kardeşlik ve paylaşma ayı olan Ramazan ayı süresince iftar sevincine hayırsever vatandaşlar da ortak olabilecek. Ramazan ayının manevi atmosferine hayırlarıyla ortak olmak isteyen vatandaşlar da Elazığ Belediyesi ile irtibata geçerek, iftar çadırında diledikleri gün kadar iftar verebilecek.

İftar çadırında Ramazan ayının ruhunu daha güçlü hissettirmek, toplumsal bağlarımızı daha da güçlendirmek amacıyla düzenlenecek etkinlikler kapsamında iftar öncesi ve iftar sonrası ile teravih namazı sonrasında, Kur’an-ı Kerim tilaveti, tasavvuf musikisi ve ilahi sanatçılarının katılımıyla dinleti programları ve sohbet programları yer alacak.

 

ULAŞIM HİZMETLERİ YENİDEN DÜZENLENDİ

 

Ramazan ayı ile birlikte toplu ulaşım araçlarına ilişkin yeni düzenlemeler gerçekleştirildi. Toplu ulaşım seferleri yapan otobüsler normal sefer saatlerine aynen devam edecekler. Ramazana özel ise resmi toplu taşıma araçlarının 23.00 olan son sefer saatleri, gece saat 01.00’e kadar uzatıldı.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, vatandaşların dolu dolu ve huzurlu bir Ramazan geçirmeleri için Elazığ Belediyesi olarak sorumluluk alanlarında gerekli önlem ve düzenlemelerin yapıldığı ifade edilerek, "Ramazan ayı süresince de 153 Beyaz Masa, Su Arıza, Kanalizasyon servislerimiz 24 saat esaslı olarak hizmetlerini sürdüreceklerdir. Zabıta ekiplerimiz Ramazan öncesinde olduğu gibi Ramazan ayı süresince de gıda üretimi ve satışı yapan noktalara, semt pazarlarına yönelik denetimlerini aralıksız sürdüreceklerdir. Yine zabıta ekiplerimiz vatandaşlarımızın dini duygularını istismar eden kişilere yönelik denetimlerine de aralıksız devam edeceklerdir” denildi. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MİLLİ HOCADAN, MİLLİ PROJE
MİLLİ HOCADAN, MİLLİ PROJE
TRAFİKTE İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ
TRAFİKTE İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ