Advert

DURMUŞ: DEĞİŞİMLER OLUMLU AÇILIMLAR SAĞLAYACAK

DURMUŞ:  DEĞİŞİMLER OLUMLU AÇILIMLAR SAĞLAYACAK
DURMUŞ:  DEĞİŞİMLER OLUMLU AÇILIMLAR SAĞLAYACAK İRFAN ARSLAN
Bu içerik 321 kez okundu.

2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDAN İTİBAREN YENİ MÜFREDAT PROGRAMI UYGULANMAYA BAŞLANACAK. DURMUŞ:

DEĞİŞİMLER OLUMLU AÇILIMLAR SAĞLAYACAK

 

İrfan ARSLAN

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan çalışmalar sonucunda 2018-2019 eğitim ve öğretim yılından itibaren yeni müfredat programının uygulanmaya başlanacağı açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alparslan Durmuş, “Hazırlanan yeni program kapsamında ders kitapları yenilendi. Yenilenen ders kitapları daha sade ve öğrencilerin daha iyi öğrenmesini sağlayacak içerikte hazırlandı. Bu program önümüzdeki 5 eğitim ve öğretim yılını kapsayacak” dedi.

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Durmuş “Yeni Müfredat Programının Değerlendirmesi”ni öğretmen ve yöneticilerin katılımı ile Elazığ'da gerçekleştirdi. Yapılan toplantıda yeni program hakkında açıklamalarda bulunan Durmuş şunları söyledi: “Hazırlanan yeni programdaki önemli değişimleri şu şekilde ifade edebiliriz. Öncelikli olarak kitaplar ve müfredat yerli ve milli eksen etrafında oluşturuldu. Eğitim verilirken bilgilerin beceri endeksli olmasına özen gösterildi. Bunun yanında özellikle yeni müfredattaki en önemli değişim programların ilişkilerinin sağlanması oldu. Böylece öğrenci dersler arasındaki bağlantılar sayesinde daha donanımlı bir şekilde öğrenecek ve geleceğe hazırlanacak. Yine yeni müfredatta konular daha sadeleştirilmiş bir şekilde öğrencilere aktarılmış olunacak. Yaptığımız bu çalışmalar sonucunda tüm ders kitaplarımız da yeniden hazırlanmış oldu. Burada şunu özellikle belirtmem gerekiyor. Eğitimde adımlarımızı dikkatli atmalıyız. Bir sonraki adımımızı sağlam bir zemine mi atacağız yoksa ayağımız boşluğa mı gelecek bunu bilmemiz gerekiyor. Bu nedenle yaptığımız çalışmalar çok ihtiyatlı ve dikkatli oluyor. Yapılan çalışmalar sonucunda kitaplar hazırlandı ve askıya çıkarıldı. Burada amaç kitaplarda varsa yapılan hataların düzeltilmesine imkan sağlamak. Bunu da yaptıktan sonra yeni eğitim ve öğretim yılı için hazırlıklarımızı süratlendirecek ve çalışmalarımızı tamamlama noktasına gelmiş olacağız.

Burada şunu özellikle belirtmek istiyorum. Yeni dönemde çok daha iyi olacağız. Hedefimiz milli ve yerli sistemler ile eğitimde arzulanan noktaya ulaşmak.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X