Advert

AKTAR, EDESSA TV’YE KONUK OLDU

AKTAR, EDESSA TV’YE KONUK OLDU
AKTAR, EDESSA TV’YE KONUK OLDU İRFAN ARSLAN
Bu içerik 724 kez okundu.

Elazığ El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürü Haydar Aktar, teknik personel, usta öğretici ve kursiyerlerle birlikte Diyarbakır, Şanlıurfa ve Halfeti’ye teknik gezi gerçekleştirdi.

Elazığ El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğü hinterland alanında bulunan Diyarbakır ve Şanlıurfa illerinde unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatları ile ilgili yapılan teknik gezi kapsamında Şanlıurfa’dan ulusal yayın yapan Edessa TV’ye konuk oldu.

Elazığ El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürü Aktar, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’nın direktifleri ve Bakanlığımız Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı'nın eğitim politikaları çerçevesinde unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarını gün yüzüne çıkarma çalışmalarımız devam edecek, bu kapsamda Elazığ El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak hinterland alanımızda bulunan Şanlıurfa, Diyarbakır ve Halfeti'de unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatları ile ilgili görüşmeler yaptık. Bu konudaki çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.

Aktar programda ayrıca, Elazığ El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak faaliyete geçirilen mermer işlemeciliği, ahşap doğrama, montaj elemanı, tel kırma sanatı, aşçılık, ev tekstil ürünleri hazırlama, filografi tekniği, halı desinatörlüğü kursları ile hayata geçirilmesi planlanan kurslara ilişkin bilgiler verdi.

Edessa TV programında Elazığ El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürü Aktar’a usta öğretici Filiz Doğan Güder ve Müyesser Ünsaldı eşlik etti. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ŞERİFOĞULLARI, PROJELERİNİ AÇIKLAYACAK
ŞERİFOĞULLARI, PROJELERİNİ AÇIKLAYACAK
KRİZİN YIKICI ETKİSİ!
KRİZİN YIKICI ETKİSİ!