Advert
MİLLİ ŞAHLANIŞ GÜNÜ
Nevzat ÜLGER

MİLLİ ŞAHLANIŞ GÜNÜ

Bu içerik 2026 kez okundu.

         7Agustos 2016 Pazar günü başta İstanbul/Yenikapı olmak üzere bütün Türkiye’de, 81 ilimizde, Bosna’da, Gazze’de, Azerbeycan’da ve toplam 39 dış merkezde “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”, “Milli Şahlanış” günü kutlandı. Bu günü hazmedemeyen marjinal bir gurup da yok değil ama bu ülkenin % 98’i birlik ve beraberlikten yana olduğunu hiçbir zorlama olmaksızın gönüllü olarak mitinglere katıldı. Bu mitinglerdeki milli duyguyu ve imanı görmeyen dost ve düşman kalmadı. Mitingin açılışının da Kur’an-ı Kerim okunarak açılması bunun ilanıydı zaten. Teknik tabirle “müstevlilere hayır” dedi.

         Mitinge AK Parti, CHP ve MHP hem Genel Başkanları ile hem de taraftarları ile katıldılar. Tabi mitingin sahibi Türkiye Cumhuriyeti adına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dı.

         Bu mitingler içerdeki “şer cephesine” ve Türkiye’yi durdurmak isteyen dış dünyaya verilmiş çok güzel ve çok net bir cevaptı. Cumhurbaşkanının tabiri ile bu birlik ve beraberlik görüntüsü düşman çatlattı.

         Cumhurbaşkanı Erdoğan üzerinden Türkiye’yi vurmak isteyenler, yine onun üzerinden yapılan bu “şahlanış mitingleri” ile gerekli cevabı almış oldular ve kahroldular. Bu gerçeği TBMM Başkanı da, Başbakan Yıldırım da, Bahçeli de, Kılıçdaroğlu da, Beyaz Türkler de, bütün Osmanlı hinderlandı da gördü. Bu durumu ulusalcıların bir kısmı ile Selo ve ekibi göremedi ve bundan dolayı da onlar, Cumhurbaşkanı tarafından “darbeci ile terör ve taraftarları arasında herhangi bir fark görmediğini” ifade ederek onları mitinge çağırmadı.  Bir gazeteci arkadaş 15 Temmuz sonrası bölge izlenimlerini anlatırken, HDP'li bir siyasetçinin şöyle dediğini naklediyordu: "Yahu biz yıllardır Kürtlere dışarı çıkın diyoruz, çıkmıyorlar; Erdoğan kıçı kırık bir telefonla dışarı çıkın dedi; Kürtler topyekün dışarı çıktı, o gün bugündür eve girmiyorlar.” Demek ki bu insanların ortak paydalarını iyi görmek gerekir. Bu ülke bütün baskılara rağmen hiçbir zaman Marksizmi, Batıcılığı, Amerikancılığı, Pozitivizmi ve genel anlamda İslam’a aykırı düşen hiçbir ekolü gönülden benimsemedi, belki kısa bir süre ne deniyor diye kulak kesildi ama dinine ters gelen hiçbir izm’e kendini kaptırmadı.

         Gazeteler bile eski alışkanlıklarını çoğunlukla terk etmiş görüntüsü verdiler 8 Ağustos 2016 günkü nüshalarında.

         Milliyet; Yeni Türkiye Doğuyor, Bir Gün; İşte Size İstikrar, Hürriyet; Benim Güzel Ülkem, Sözcü;İşte Tek Millet Tek Bayrak. Bu hava devam eder diye umut ediyoruz.

         Bir de tabloyu baştan beri olumlu gören gazetelere bakalım:

         Yeni Şafak; Türkiye Meydan Okudu, Star; İşte Millet Ruhu, Akit; Millet Kıyamda.

         7 Ağustos 2016’da bütün meydanlarda hem bir milli şahlanışa hem de paradigmanın değiştiğine şahit olduk. İman gücü tank gücünü yendi. Allah devamını getirsin.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X