Advert
KLAVYE KAHRAMANI BİR KAÇ ZAVALLI!
İzzet TUMAY

KLAVYE KAHRAMANI BİR KAÇ ZAVALLI!

Bu içerik 505 kez okundu.

KLAVYE KAHRAMANI BİR KAÇ ZAVALLI!

Sosyal medya her geçen gün akıl almaz bir şekilde hayatımızı adeta ÖRÜMCEK AĞI gibi sarıyor. Tabiri caizse özellikle ‘facebook icat oldu, mertlik bozuldu’ diyebiliriz. Doğru kullanıldığında ‘bulunmaz nimetler’ kategorisinde sayabileceğimiz teknoloji yanlış kullanıldığında insanların hayatında büyük sıkıntılar yaşamasına neden olabiliyor. Bu sosyal medya hesabı üzerinden oluşturulan sahte hesaplar vasıtasıyla kendi egolarını tatmin eden, kişisel hesapları yüzünden belki binlerce, on binlerce insanın göreceği şekilde paylaşımda bulunan KLAVYE KAHRAMANI BİR KAÇ ZAVALLI’nın içinde bulunduğu acınası duruma değinmek istiyorum.

Değerli okurlar; “peki, klavye kahramanları kime denir? Diye soranlarınız olabilir. Kısaca; kendi fikir ve düşüncelerini, eleştirilerini aklıselim yolla bir mantık çerçevesinde sosyal medya üzerinden aktaranların aksine; abartılı bir şekilde tepki gösteren, asan-kesen-biçen, başkalarının paylaştığı cümleleri kendi fikir ve düşünceleriymiş gibi paylaşan, ağza alınmayacak ahlaksız söz ve cümlelerle eleştiri yapan gelişimden uzak insana klavye kahramanı denir.

 

Malum bu tür bir sosyal medya hesabı olan her insana mutlak suretle denk gelmiştir bu ‘klavye’ kahramanları! İnsanları bilgilendirici paylaşımlar yerine sosyal hesabını fotoğrafsız, isimsiz ya da ‘sahte’ isimle oluşturuyorlar. Bu kişi veya kişiler kendi şahsi hesaplarını başkaları üzerine empoze etmek, çamur atmak, iftira atmak  vb. insanlıkla, ahlakla bağdaşmayan şekilde kullanmaktan hiç çekinmiyorlar. ÖDLEKLİĞİN veya KORKAKLIĞIN en bariz örneğini kendilerine şiar edinip, ADAMLIĞA ve İNSANLIĞA yakışmayacak şekilde sosyal medya hesabı üzerinden sahte hesap ve isimlerle insanları rencide etmek işte bu KLAVYE KAHRAMANI BİR KAÇ ZAVALLININ işi… Ben, bu NEÜDÜĞÜ belirsiz ZAVALLILARI ikiye ayırıyorum. Bunların birincisi para ve menfaat karşılığında KUL HAKKINI hiç düşünmeden insanlara İFTİRA atanlar, ikincisi ise ŞEYTANIN YOLUNU KENDİ YOLU OLARAK BENİMSEMİŞ ve ŞEYTANA KÖLE olmuş MÜNAFIKLAR…  Kısacası; kahramanlık sahte isim ve profillerle sosyal medya hesabından İNSANLARA saldırmak değildir. O yüzden; en güzeli kiminle hesabınız varsa yüz yüze görüşün, konuşun ve anlaşın. Konuşmak iyidir arkadaş yeminle…! HAYVAN hayvanken (haşa hor görmek olarak anlaşılmasın mübarekler) KOKLAŞA KOKLAŞA anlaşıyor. O yüzden kimse UCUZ KAHRAMANLIK yapmasın, insanları kırmasın… Değmez vallahi değmez, billahi değmez… Kimseyi kırmaya değmez, üzmeye de değmez… Üç günlük dünya yani. ADAM gibi yaşayıp, ADAM gibi ölmek varken, ADAM suretinde MADAM kılığına girmenin, MADAM gibi MASKE TAKIP çamur atmanın ne anlamı var? Değil mi…?

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOLAR'DA 'TIRMANIŞ' SÜRÜYOR!
DOLAR'DA 'TIRMANIŞ' SÜRÜYOR!
ELAZIĞ'DA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
ELAZIĞ'DA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ