Advert
ELAZIĞ CAZİBELENDİ!
İzzet TUMAY

ELAZIĞ CAZİBELENDİ!

Bu içerik 517 kez okundu.

ELAZIĞ CAZİBELENDİ!

Başbakan Binali Yıldırım, müjdeyi Diyarbakır’dan verdi. Başbakan, Doğu ve Güneydoğu’da aziz şehir Elazığ’ın da bulunduğu 23 ilin ‘Cazibe Merkezi’ olarak belirlendiği müjdeledi.

Bu açıklamanın akabinde Elazığ kamuoyunda bir hareketlilik, bir sevinç, bir umut havası esti. Yıllardır hak ettiği yatırımları alamamış Elazığ’da böyle bir havanın esmesi gerçekten çok doğal. Çünkü doğunun kalesi, incisi olarak lanse edilen Elazığ’ın 62 milyar Lira gibi bir YATIRIM PASTASINDAN faydalanacak olması büyük bir gelişme. Önümüzde ki 10 yıl süresince devam edecek kalkınma ve yatırım hamlesiyle birlikte öncelikle terörden zarar gören 7 merkeze 10 Milyarlık bir yatırım yapılacak. Elazığımızında aralarında bulunduğu 23 ilde 67 BİN KONUT yapılacak ve en önemlisi bölgede yatırım yeri BEDAVA verilecek. Şimdi gel de sevinme, gel de umutlanma, gel de CAZİBELENME..!

Allah bu devlete ZEVAL vermesin. Sayın Başbakanın açıklamasının ardından hemen Elazığ’da sahaya indik. Çay ocaklarında, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda vatandaş ile HASBİHÂL ettik. Vatandaş gerçekten umutlanmış, heveslenmiş. Her daim devletinin, bayrağının, vatanının yanında yer alan GAKGOŞLAR; Elazığ’ı bekleyen güzel günlerin şimdiden rüzgârına kapılmış

Dile kolay;
-Kapsamlı bir yatırım destek hamlesi başlatıldı,

-7 merkez için 10 MİLYARLIK yatırım,

-7 bölgede 36 bin konut yapımı,

-Yatırımcısı bekleyen BOMBA fırsatlar,

-Bu ülkenin GENÇLERİNİ bekleyen aydınlık günler,

- Bütün yatırımcılara kamu alım garantisi,

- 9 kilometrelik 27 adet güvenlik alanı yapımı,

-Bölgenin topraklarının suyla buluşması,

-24 ilde toplam 10 adet ağız ve diş sağlığı merkezi yapımı,

-40 mobil gençlik merkezi ve daha neler neler!

Elazığ her şeyin en güzelini hak ediyor. İşte HER ŞEYİN EN GÜZELİNİ hak eden Elazığ’ı cazibe merkezi iller arasına alan, her şeyin en güzeline layık ELAZIĞLILARIN gönlüne su serpen, umutlara boğan, ufkunu açan ve geleceğe umutla bakmasını sağlayan DEVLETİMİZE, RABBİM zeval vermesin. Güzel günler yakın inşallah.

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOLAR'DA 'TIRMANIŞ' SÜRÜYOR!
DOLAR'DA 'TIRMANIŞ' SÜRÜYOR!
ELAZIĞ'DA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
ELAZIĞ'DA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ