Advert
KALEMİNİ YALADIKLARI ÇANAĞIN ETRAFINDAN DÖNDÜRENLER!
İzzet TUMAY

KALEMİNİ YALADIKLARI ÇANAĞIN ETRAFINDAN DÖNDÜRENLER!

Bu içerik 596 kez okundu.

KALEMİNİ YALADIKLARI ÇANAĞIN ETRAFINDAN DÖNDÜRENLER!

Gazetecilik zor zanaat vesselam. Hele hele ‘bu işin okulunu okudum arkadaş’ diyerek yerelde BİSMİLAH diyerek işe başlayanlar için daha da zor bir zanaat. İşin mutfağı dedim çünkü; mesleğe mutfakta başlayanların ortaya çıkardığı ‘YEMEK’ ile, işin okulunu okuyup ta, mutfağa girmeyen kişinin ortaya çıkardığı yemek arasında DÜNYALAR kadar fark oluyor.

Meslek hayatımda 13 yılı geride bıraktım. Bu süre zarfından gazeteciliğin okulunu okuyan onlarca kişi veya kişiler STAJ adı altında çalıştığım kurumlara geldiler. Stajları süresinde mesleki deneyimlerimi paylaştığım bu insanların yüzde 90’ı ‘bülten haberi HABERE ÇEVİREBİLME’ kabiliyetini kazanmadıklarını maalesef üzülerek müşahede ettim. İşte o zaman; gazeteci olmak için GAZETECİLİK, İLETİŞİM bölümünü bitirmenin yeterli olmadığına karar verdim. Sahaya inmek gerekiyor, pişmek gerekiyor, yorulmak, terlemek, dik durmak gerekiyor.

İşin enteresan tarafı ise; son zamanlarda AĞZINDA SALYA DURMAYAN kişi veya kişilerin ÇANAĞINI YALAMAKLA MEŞGUL OLDUKLARI sahiplerinin kağıt parçalarında AHKAM kesmeleri. Bunlar; ÇANAK YALAMAKLA, yalakalıkla, kalemini satmakla bu mesleğin yapılamayacağının farkında değiller. Zaten farkına vardıklarında YALAYACAK ÇANAK KALMADIĞINI görecek, pişman olacak, lakin pişmanlıkları 5 PARA etmeyecek…

Yazık, VALLAHİ ve BİLLAHİ yazık. Size verilen KÖŞE’de AHKAM keserken elinizi vicdanınıza koyun, durun-düşünün ve öyle YAZIN… Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz sözüne istinaden; yazın kardeşim, kimse yazmanıza karışmıyor. Bu memlekette DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ var değil mi? Düşünün, fikir üretin, yazın ama önce İNSAN olun, vicdanınıza ses verin… Kaleminizi MİLLİ iradenin menfaatleri doğrultusunda kullanın, ÇANAĞINI YALADIKLARINIZIN etrafında değil..!

 

Bırakın bu işte HELALİNDEN ekmek yiyenlerin EKMEĞİ ile oynamayı! Kuru ile yaşı birbirine katarak, el birliği yapmak yerine KUYU KAZARAK, vay nefsime deyip sadece kendi NEFSİNİ düşünerek yaşamak ADAM olana yakışmaz. Ha HAŞA kimseye akıl vermiyor, kimseye yol göstermiyorum. Ben son günlerin modası olan; KALEMİNİ YALADIKLARI ÇANAĞIN ETRAFINDAN DÖNDÜRENLERİN yaptığı bazı hatalar. Bu hatalar yüzünden, kalemini MİLLETİ, BAYRAĞI, VATANI ve helal ekmeğini kazanmanın derdinde olanların huzursuz etmesi. Biz bu MİLLETİN GELECEĞİNİ PRANGA VURULMAK İSTENDİĞİ gün günlerce uykusuz kalmak pahasına MEYDANLARDA millet ile aynı safta yer alırken, bu ÇANAK YALAYICILAR rakı sofrasında MEZE TABAĞI YALIYORLARDI. Bu yetmedi; KUYU KAZMAYA başladılar, bu işten helalinden ekmeğini kazananları el altından KENDİ BATAKLIKLARINA çekmek istediler. Ama olmadı, olmayacak. RABBİM her daim doğrunun yanındadır, işte bunu hesap etmediler. O yüzden bizim derdimiz memleket, millet, helal ekmek. Lütfen KENDİ EGOLARINIZI tatmin etmek için milletin ekmeğine uzattığınız o PİS ellerinizi artık çekin… Bilmem anlatabildim mi?

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOLAR'DA 'TIRMANIŞ' SÜRÜYOR!
DOLAR'DA 'TIRMANIŞ' SÜRÜYOR!
ELAZIĞ'DA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
ELAZIĞ'DA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ