Advert
SANATÇI DUYARLILIĞI
Nevzat ÜLGER

SANATÇI DUYARLILIĞI

Bu içerik 1937 kez okundu.

Dünyanın uyutularak kandırıldığı ve ne kadar milli ve dini girişim ve olay varsa hepsinin de safdışı edildiği bir devir yavaş yavaş kapanıyor. Bu cümle hem sanat için, hem ticaret için, hem sanayicilik için hem de dini alan geçerlidir.

        Özellikle bir takım insanların niçin ve nasıl parlatıldığına, kısa sürede nasıl zengin edildiğine, bürokraside nasıl kısa sürede yükseldiğine son yüzyılın tamamında şahit olduk. Ama bu konuda konuşan az oldu. 21.yy’a iyi bir başlangıç yapan Türkiye şimdilerde bu oyunları bozmaya başladı. Türkiye’nin bu tavrı diğer Müslüman ülkelerde de makes bulduğu için, Batı özellikle Türkiye’nin üzerine geliyor. Konu ile ilgili iki tane anekdot da bugün yayınlıyorum. Anektodları anlatanlar işlerin erbabı insanlar.

Sanatkâr Özdemir Erdoğan’a göre (1995 yılı) sanat dünyası, reklam dünyası ve Dışişleri Bakanlığı Mason ve Sabatayistlerin kontrolündedir: “Türkiye’de bir kesim var, vatan-millet hamaseti yapıyor. Bir başka kesim de tamamen organize olmuş ve hınzırca planlarla Türkiye’yi çökertmek için çalışıyor. Pop star tarzı yarışmalar da bu planın bir parçası. Bu durum, para ve reyting kaygısından öte bir şey. Bir toplumun kültürünü, milliliğini, o toplumu bir arada tutan değerleri yok etmeye yönelik bir plan... Bilinçli bir şekilde uygulanan bu politikalar halen devam ettiriliyor. Pop star veya sanat güneşi gibi kavram ve yarışmalarla halkı etkilemek, kandırmak ve manevi değerlerinden uzaklaştırmak için yapılan bilinçli organizasyonların sonucudur bu durum... Bilinçli bir şekilde bu toplum batırılıyor. Ülke satılıyor... Atatürk zamanında tekke ve zaviyeler kapatılmıştır. Ama mason dernekleri de kapatıldı. Türkiye’de yıllardan beri MGK’da “Aman şeriat geliyor!”, “İrtica hortluyor!” fikri deklare ediliyor. Bunlar sadece muhafazakâr veya dinini yaşayan insanların organizasyonlarına yönelik söylemlerdir. Ancak Türkiye’de daha büyük, tehlikeli ve inanılmaz organizasyonlar var. Türkiye’de Sabetayist organizasyon var. Televizyon reklâmlarına bakın, çıkan sanatçıların büyük çoğunluğu Sabetayist’tir. Türk Dışişleri Bakanlığı ve sanat dünyası başta olmak üzere bütün köşeler Sabetayistler tarafından tutulmuştur.” (İnan K., Hayır diyebilen Türkiye, Timaş., İst.1995) 

Atilla İlhan’a göre 28 Şubat postmodern darbesi;  “28 Şubat Sabetayist bir darbedir; ekonomiyi batırmak ve halkı devletten soğutmak için yapılmıştır. Bakın Çevik Bir, Amerika’nın adamı, tasfiye edildi, onu tasfiye ettiler. Çevik Bir, Doğan Güreş (Genel Kurmay Başkanı) olacaktı, onun için yetiştirilmişti. Bilmediğiniz bir şey de söyleyeyim; Sabatayisttir, dönmedir. Son zamanlarda dönmelere çok cesaret verdiler... Çevik Bir, Türk askerinden çok bir Amerikan subayına benziyordu. Amerika desteğiyle parlatıldı ama bir de baktı ki en önemli yer olan Genelkurmay Başkanlığı yolu kendisine kapalı… Amerika’nın kontrolü, Çevik Bir’in tasfiyesinden sonra kayboldu…” İlhan A., Yeni Şafak G., 24.04.2001)

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Parti İlçelerde Temayül Yoklaması Yaptı
Ak Parti İlçelerde Temayül Yoklaması Yaptı