Advert
GAZZE’DE KAYBEDİLEN İSLAM HAYSİYETİ
Habib KARAÇORLU

GAZZE’DE KAYBEDİLEN İSLAM HAYSİYETİ

Bu içerik 693 kez okundu.

 

İslam Dünyasının kalbine zehirli bir hançer gibi saplanmış olan Siyonist barbar İsrail terör örgütü 7 Temmuz’dan bu tarafa yaptığı saldırılarına devam etmekte mesken, okul, hastane ve camii ayrımı yapmadan masum insanların üzerine havadan, karadan ve denizden bombalar yağdırmaya devam etmekte kadın, yaşlı, çocuk ayrımı yapmadan binlerce masumu katletmeye devam etmektedir. Bütün bu olup bitenler karşısında “Küfür tek millettir.” nassı gereği Amerika, Avrupa, Rusya ve Çin gibi dünya hegemonyasını elinde tutan devletler susarak gizli ve aşikar desteklerine devam etmektedirler. Bunu yadırgayacak durumda değiliz çünkü Müslüman olmayanların asla Müslümanlara merhamet ettiği vaki değildir.

 

İslam Dünyasına gelince hem devlet bazında hem de kurum ve bireysel anlamda hizip ve cemaatlere bölünmüş birbiriyle kavgalı veya savaş halinde birbirini yok etmenin mücadelesine ısrarla devam etmektedirler. Siyasi bir deha olan Erbakan hocamız geleceği yıllar öncesinden görmüş; tüm Müslümanların kurtuluşunun vahdette olduğunu yıllarca anlatmış ve savunmuştu. İslam coğrafyasının tamamında Müslüman kuruluş ve kurumlarla irtibat kurup özel ve resmi toplantılar yapıp İslam birliğini tesis etmenin çaba ve mücadelesini vermişti. Bu amaçla da başbakanlığı döneminde D-8’i (Ekonomik ve Kalkınma İşbirliği Teşkilatı) kurmuştu. Eğer bu teşkilat gelişip faaliyete geçirilmiş olsaydı bugün yeryüzünde her gün binlerce Müslümanın kanı dökülmeyecekti.

 

Müslümanlar aralarındaki ihtilafları inanmış oldukları Kur’an’a göre halletmek için uğraşmış olsaylardı bu kadar kavga ve çatışma olmayacaktı. Bununla ilgili Yüce Rabbimiz:

 

“Hep birlikte Allah'ın ipine (Kur'an'a) sımsıkı sarılın. Parçalanıp bölünmeyin. Allah'ın size olan nimetini hatırlayın. Hani sizler birbirinize düşmanlar idiniz de o, kalplerinizi birleştirmişti. İşte onun bu nimeti sayesinde kardeşler olmuştunuz. Yine siz, bir ateş çukurunun tam kenarında idiniz de o sizi oradan kurtarmıştı. İşte Allah size âyetlerini böyle apaçık bildiriyor ki doğru yola eresiniz.” Al-i İmran – 103 buyurmakta ve yine devamındaki ayette:

 

“Sizden, hayra çağıran, iyiliği emreden ve kötülükten men eden bir topluluk bulunsun. İşte kurtuluşa erenler onlardır.” Al-i İmran – 104 buyurarak Müslümanlar içerisinden hayra çağıran iyiliği emredip kötülükten alıkoyan bir topluluk bulunmasının farziyetine dikkat çekilmiştir. Yani Müslümanların kurtuluşu birbirine hayrı emretmekte ve birbirini kötülükten alıkoymaktan geçmektedir. Ne yazık ki bügün bu şuurda olan çok az sayıda Müslüman bulunmaktadır.

 

Müslümanlar birbirleriyle hayırda yarışmalı ve yardımlaşmalı, düşmanlık ve kötülükte asla yardımlaşmamalıdır. Bunun la ilgile Yüce Rabbimiz Maide suresi 2. ayette:

 

“… İyilik ve takva (Allah'a karşı gelmekten sakınma) üzere yardımlaşın. Ama günah ve düşmanlık üzere yardımlaşmayın. Allah'a karşı gelmekten sakının. Çünkü Allah'ın cezası çok şiddetlidir.” buyurarak düşmanlık ve kötülükte yardımlaşmayı haram kılmıştır.

 

Yukarıdaki ayetleri sık sık okuyup ta kalplerine tesir etmemiş olan Arap emir ve kralları bugün bu hükümlerin hilafına hareket ederek Allah’ın emir ve yasaklarını çiğnemekte; Hiristiyan ve Yahudilere dostluk kurarak İslam’ın izzet ve şerefinden sıyrılmış Müslümanların yüz karası haline gelmişlerdir. Ancak unuttukları bir şey var ki kendilerine de bir gün sıra gelecek sahip oldukları tüm dünyalıklarıyla birlikte şeref ve namuslarını kaybedeceklerdir. Çünkü Allah adildir ve intikam sahidir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'NİN İLK BAŞKAN ADAYI ÇAKA!
CHP'NİN İLK BAŞKAN ADAYI ÇAKA!
İCRADAN SATILIK 2017 MODEL AUDİ A3
İCRADAN SATILIK 2017 MODEL AUDİ A3