Advert
ELAZIĞ’IN ‘İŞGAL’ ALTINDAKİ KALDIRIMLARI!
İzzet TUMAY

ELAZIĞ’IN ‘İŞGAL’ ALTINDAKİ KALDIRIMLARI!

Bu içerik 557 kez okundu.

ELAZIĞ’IN ‘İŞGAL’ ALTINDAKİ KALDIRIMLARI!

Son zamanlarda sık sık gündeme geliyor Elazığ’ın kaldırımları… Yakışmıyor, gerçekten Elazığ gibi ‘aziz’ bir şehre yakışmıyor. Kaldırımların sık sık gündeme gelmesinin nedeni; kaldırımların geniş, nezih, rahatça yürünebilmesinden çok, ‘işgal’ altında olmaları.

Elazığ Belediyesi kaldırım konusunda son iki yılda ciddi manada mesafe aldı. Şehir merkezini bırakın Elazığ’ın en ücra mahallelerinin, sokaklarının kaldırımlarını dahi en güzel şekilde yaptı, yakıştırdı ve vatandaşın hizmetine sundu. Lakin şehir merkezinde hiçte hoş olmayan bir manzara yaşanıyor ve bu hoş olmayan manzara bir türlü önlemiyor. Vatandaşların rahatça yürüyebilmeleri için yapılan kaldırımlar maalesef ‘işgal’ altında. 2003 yılında başladığım meslek hayatım boyunca belki onlarca kaldırım işgalleri ile ilgili haber yaptım. Bu haberlerin ardından işgallere yönelik denetimler yapıldı ancak işgallere maalesef ‘kalıcı’ bir çözüm bulunamadı.

Elazığ merkez dahil bir çok bölgede kaldırımlar gelişi güzel ‘işgal’ ediliyor. İnsanlar işgal altında ki kaldırımlar yüzünden cadde ortasında yürümek zorunda kalıyor. Yasal olmamasına rağmen kaldırımların gelişi güzel işgal edilmesi yüzünden insanlar huzursuz.

Bu sorunu çözme adına en büyük görev Elazığ Belediyesi’ne düşüyor. Bunun yanında işgaller caddelere kadar taştığı için bir nevi burada Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne de iş çıkıyor. Çünkü araçlarını park edecek yer bulamayan sürücüler de büyük sıkıntı yaşıyor. Artık Elazığ’ın gündeminden düşmesinin zamanı geçen bu işgallerin belediye ve emniyetin el birliği içinde yapacakları bir çalışma ile sonlandırılması gerekiyor. Bırakın kaldırımları artık caddeler işgal ediliyor. Sırf iş yerinin önüne araç park edilmesin diye caddeyi teşhir amaçlı ‘seyyar mağazaya’ çevirenler var. Bu manzara Elazığ’a yakışmıyor. Bu nedenle konunun bir an evvel çözülmesi ve kalıcı olarak Elazığ’ın ve Elazığlıların gündeminden çıkarılması gerekiyor. Cadde ve kaldırımları ‘İŞGAL’ altında olmayan bir Elazığ dileklerimle. Esen kalın…

 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOLAR'DA 'TIRMANIŞ' SÜRÜYOR!
DOLAR'DA 'TIRMANIŞ' SÜRÜYOR!
ELAZIĞ'DA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
ELAZIĞ'DA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ