Advert
HAİNLERE AF YOK!
İzzet TUMAY

HAİNLERE AF YOK!

Bu içerik 529 kez okundu.

HAİNLERE AF YOK!

Bir kimsenin; yurduna, doğup büyüdüğü veya vatandaş olarak bağlandığı ülkesine hainlik yapmasına “vatana ihanet” denir.  Bu kavramın en ‘bariz’ örneğini 15 Temmuz’da yaşadık. Vatana ihanet için ‘girişimde’ bulunan ‘üç-beş çapulcu’ Milli idarenin karşısında kısa sürede püskürtüldü.

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde bir grup milletvekiliyle bir araya geldi. Terör örgütleri PKK ve FETÖ/PDY  ile mücadelede sonuna kadar gidileceğini söyledi ve ekledi; “Acırsak, acınacak duruma geliriz. Burada en büyük zararı gören Türk milletidir. Bu hainlerin hiçbir şekilde affı yoktur” dedi. Aynen katılıyorum. Bu sözü sayın Cumhurbaşkanı değil, her kim söylerse söylesin noktasından virgülüne kadar aynen katılır, altına hiç çekinmeden imzamı atarım. Ortada şöyle-böyle bir suç değil, ortada ‘vatana ihanet’ suçu var ve bu suçun affedilebilir hiçbir tarafı yok.

Sayın Erdoğan ‘Dünya Beşten büyüktür’, ‘One Minute’, ‘Türkiye’yi böldürmem’ dediği için Batılıların ve emperyalist güçlerin tekerine ‘çomak’ soktu. Güçlü bir şekilde, 2023 hedeflerine tüm hainliklere, dört bir etrafı düşmanlarla çevrili olmasına rağmen emin adımlarla yürüdüğü ve en önemlisi üreten bir Türkiye gayesiyle çaba sarf ettiği için hedef haline geldi. Bir Fransız gazeteci diyor ki, ‘Erdoğan Fransa’nın çıkarlarına ters düştüğü için karalanıyor’... Yani bu su götürmez gerçeği Fransız bir gazeteci görüyor da, birileri hâlâ niye görmüyor, görmek istemiyor, yada görüyor da, anlıyor da işine mi gelmiyor, inanın sevgili okurlar anlamış değilim.

 

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ ile mücadelede kesinti olmayacağını ve sonuna kadar gidileceğini belirtirken, yüzündeki kararlılık, sözlerinde ki ‘kesinlik’ dikkat çekiciydi. Haklıydı da... Bu hainler resmen memleketimizin ve milletimizin geleceği ile oynamaya kalkmışlar, devletini, milletini, bayrağını ve en önemlisi namusunu korumak için eline şanlı bayrağımızı alarak meydanlar inen vatandaşlarımızın yani bizlerin üzerine ‘kurşun’ yağdırmışlardı. Bu suçun yani ‘vatan hainliğinin’ affı olabilir mi? Evet; ‘acırsak, acınacak duruma’ geliriz. Çünkü burada en büyük zararı gören Türk Milleti'dir. Bu hainlerin hiçbir şekilde affı yoktur vesselam..! 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞ 3.2 İLE SALLANDI!
ELAZIĞ 3.2 İLE SALLANDI!
SOKAK KÖPEKLERİNİN SALDIRDIĞI YAŞLI KADIN ÖLDÜ
SOKAK KÖPEKLERİNİN SALDIRDIĞI YAŞLI KADIN ÖLDÜ