Advert
BİZ KALKIP DENİZİ AŞACAĞIZ, GELİP DEREDE BOĞULACAĞIZ!
İzzet TUMAY

BİZ KALKIP DENİZİ AŞACAĞIZ, GELİP DEREDE BOĞULACAĞIZ!

Bu içerik 571 kez okundu.

BİZ KALKIP DENİZİ AŞACAĞIZ, GELİP DEREDE BOĞULACAĞIZ!

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün katıldığı bir programda yaptığı açıklama, özellikle kanser hastaları başta olmak üzere hasta olup ta bu hastalığı için kullanması gereken ilaçların pahalı olması nedeniyle sıkıntı çekenlerin yüreğine su serpti.

Çevremizde şahit olduğumuz birçok insan vardır bu dertlerden mustarip! Hastalığı nedeniyle çektiği sıkıntı yetmiyormuş gibi birde bu hastalık nedeniyle kullanmak zorunda olduğu ilaçlar pahalı olduğu yada ilacın sadece bir kısmını devlet karşıladığı için zor durumda kalan insanları hepimiz görüyoruz ve çok üzülüyoruz. Dün sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuyla ilgili haber sitelerine düşen bir açıklaması gerçekten çok önemliydi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da katıldığı bir hastane açılışında ilaçların ücretsiz olması ile ilgili Sağlık Bakanı'na talimat verdiğini açıkladı ve ekledi; kanser ilacı dahi olsa ücret alınmaması gerektiğini ifade etti. Sayın Cumhurbaşkanı, konuşmasında "Geçen Başbakanımız ve Sağlık Bakanımızla konuştuk. Dedim ki bakın kesinlikle, kanser dahi, ilaçları nereden gelirse gelsin, bunlardan kesinlikle ücret almamamız gerekir. Biz kalkıp denizi aşacağız, gelip derede boğulacağız. Böyle bir şey olmaz. İnsan hayatı bizim için bu kadar önemli. Hassas olalım, buralarda suistimale fırsat vermeyelim" ifadelerine yer verdi.

 

Hastaların yaşadığı sıkıntılar malum. Hastanede tedavi olmak ayrı dert, ilaçları almak ise ayrı bir dert. Kanser ilaçlarının çok pahalı olduğunu hepimiz biliyoruz değerli okurlar. Sayın Cumhurbaşkanımızın ilaçlardan ücret alınmaması ile ilgili açıklaması gerçekten çok önemli. İnşallah bu konuyla ilgili gereken çalışmalar bir an evvel tamamlanır ve ilaçların tümünün bedava verildiği günleri hep birlikte görürüz. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
VEKİL EROL'DAN MANİDAR DAVET!
VEKİL EROL'DAN MANİDAR DAVET!
İŞSİZLİĞİN ACI TABLOSU: 48 KADROYA 3 BİN BAŞVURU
İŞSİZLİĞİN ACI TABLOSU: 48 KADROYA 3 BİN BAŞVURU