Advert
WASHİNGTON, TÜRKİYE'NİN BİN LADİN'İNİ KORUYOR MU?
İzzet TUMAY

WASHİNGTON, TÜRKİYE'NİN BİN LADİN'İNİ KORUYOR MU?

Bu içerik 488 kez okundu.

WASHİNGTON, TÜRKİYE'NİN BİN LADİN'İNİ KORUYOR MU?

Çok kıymetli okurlar; benim ve benim gibi birçok insanın cevabını merak ettiği bir soru var. “Washington, Türkiye'nin Usame Bin Ladin'ine, hatta daha ‘beteri’ olan (terörist FETÖ) neden sığınak oluyor? ABD’ye bir kamyon dolusu belge-bilgi sunulmasına rağmen bu ‘vatan haini’ neden Türkiye’ye iade edilmiyor? İşte bu noktada ‘Washington, Türkiye'nin Bin Ladin'ini koruyor mu?’ sorusu akıllara geliyor.

15 Temmuz gibi bir alçak girişim ABD’de yaşanmış olsa, bu alçaklığı yapan terör örgütünün elebaşı başka bir ülkede sığıntı olsaydı ABD acaba ne yapardı? Aylardır büyük uğraşlar veriliyor FETÖ’nün iade edilmesi için. Lakin şimdiye kadar FETÖ/PDY elebaşı olan “ŞEYTANIN GÜLEN YÜZÜ” iade edilmiş değil. ABD’nin çiçeği burnunda Başkanı Donald Trump, bundan sonra ki süreçte bu konuyla ilgili nasıl bir yol izleyeceği merak konusu. Ancak şu ana kadar yapılan açıklamalar olumlu yönde. Türkiye ile ABD ilişkileri çok önemli. Bunu ABD yetkilileri de söylüyor. Bu ilişkilerin artarak devam etmesi için FETÖ’nün iade edilmesi hayati önem taşıyor. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, Trump’un başkan seçilmesi ile ilgili, “Hayra yormak istiyorum” demişti. Evet bizde bunu hayra yormak istiyor, ABD’nin iade konusunu daha fazla uzatmamasını temenni ediyoruz.

 

ABD'nin, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'e sığınak olmaması gerekiyor. ABD’nin arka bahçesi Pensilvanya'ya rahatça yerleşmiş olan bu maskeli terör ve istikrarsızlık kaynağı tarafından Washington'un gözü boyanırken NATO müttefiki Türkiye'ye engel olmak mantıksızlıktır. Türkiye'nin bakış açısıyla Washington, Türkiye'nin Usame Bin Ladin'ine (terörist FETÖ) sığınak oluyor. 11 Eylül'den sonra Usame bin Ladin'in Türkiye'de güzel bir köyde yaşadığını ve aynı anda da Türk vergi mükelleflerinin vergileriyle fonlanan 160 okulu işlettiğini ABD öğrenseydi ne yapardı? Yorum sizlerin kıymetli okurlar.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOLAR'DA 'TIRMANIŞ' SÜRÜYOR!
DOLAR'DA 'TIRMANIŞ' SÜRÜYOR!
ELAZIĞ'DA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
ELAZIĞ'DA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ