Advert
VALİ ZORLUOĞLU
İzzet TUMAY

VALİ ZORLUOĞLU

Bu içerik 587 kez okundu.

VALİ ZORLUOĞLU

Elazığ’a Vali olarak atandığı günden beri, gerek toplantılarda, gerek kurum ziyaretlerinde gerekse resmi programlarda takip ettiğim kadarıyla sayın Vali Murat Zorluoğlu, Elazığ için ‘elinden gelenin fazlasını’ yapıyor.

15 Temmuz’da ülkemizin yaşadığı hain kalkışmanın ardından bu güne kadar Vali Zorluoğlu’nun 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda halk ile iç içe oluşu, verdiği olumlu mesajlar millet nezdinde takdir topladı. Hain kalkışmanın ardından terör örgütü FETÖ/PDY ile mücadele kapsamında Elazığ’da çok titiz çalışmalar yapıldı. Vali Zorluoğlu, bu süreçte iyi bir sınav verdi demekte bir beis görmüyorum.

Özellikle önümüzde ki süreçte Teşvik ve Cazibe merkezi konularında Vali Zorluoğlu’ndan beklentiler çok büyük. Çünkü Vali Zorluoğlu, Elazığ’a atanmasının ardından bu güne kadar halk ile iç içe oluşu, samimiyeti, önemli konular hakkında açıklama yaptığında ‘ince eleyip, sık dokuması’, diğer siyasi ve bürokratlarla el birliği içerisinde çalışması büyük takdir topluyor. Dolayısıyla Elazığ halkının Vali Zorluoğlu’ndan beklentileri gerçekten çok fazla.

Vali Zorluoğlu, Elazığ’ın geleceği adına önem taşıyan konularda taşın altına sadece elini koymakla kalmıyor, hayati önem arz eden konularda tüm vücudunu taşın altına koymaktan da çekinmiyor. Vali Zorluoğlu’nun bu samimi gayret ve çabaları Elazığ’ın geleceği adına çok büyük önem taşıyor. Vali Zorluoğlu’nun önemli konularda ilin bürokratları ile el birliği içerisinde çalışması da ayrıca takdir edilecek bir konu. Özellikle önümüzde ki süreçte Elazığ’ın teşvik konusu ile ilgili atılacak adımlarda sayın Zorluoğlu’nun göstereceği çabalar büyük önem taşıyor. Ayrıca Cazibe Merkezi iller arasında yerini alan Elazığ’ın bu büyük pastadan hak ettiği payı alması da çok önemli.

 

Vali Zorluoğlu, Elazığ ve Elazığlıları iyi analiz etmiş, memleketin beklentilerini çözmüş, memleketin sorunlarına vakıf, bu sorunların çözüm yollarını çok iyi bilen bir insan. İşte bu yüzden Vali Zorluoğlu’ndan Elazığ halkının beklentileri çok fazla. Sayın Zorluoğlu’nun şimdiye kadar olduğu gibi  bundan sonra ki süreçte Elazığ’ın kalkınması, gelişmesi, yatırım alması, yatırımcıların Elazığ’a gelip yatırım yapmalarına olanak sağlayacak konularda gösterdiği çabanın artacağına inancımız tam.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOLAR'DA 'TIRMANIŞ' SÜRÜYOR!
DOLAR'DA 'TIRMANIŞ' SÜRÜYOR!
ELAZIĞ'DA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
ELAZIĞ'DA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ