Advert
GÜNÜMÜZÜN ‘NEO’ HAŞHAŞİLERİ!
İzzet TUMAY

GÜNÜMÜZÜN ‘NEO’ HAŞHAŞİLERİ!

Bu içerik 486 kez okundu.

GÜNÜMÜZÜN ‘NEO’ HAŞHAŞİLERİ!

15 Temmuz’da Milli iradenin başlarına indireceği ‘yumruktan’ bihaber olan FETÖ/PDY mensubu birkaç zavallının yapmaya kalkıştığı ancak sonuçsuz kalan ‘darbe’ girişiminin üstünden aylar geçti.

Devletimizin bu ‘Neo’ haşhaşilere karşısı sürdürdüğü operasyonlar kararlılıkla devam ediyor. Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ’da da bu ‘Haşhaşilerin’ kuklaları tek tek yakalanıyor ve yüce Türk adaletinin önüne çıkarılarak hesap soruluyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, İstanbul Kongre Merkezi'nde, İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) 32. Toplantısı'nın açılış oturumunda yaptığı konuşmayı dikkatle dinlerken, köşe yazımın konusu ile alakalı çok ‘önemli’ açıklamalarda bulundu. Ben şahsım olarak bu açıklamaları önemli buluyor ve köşe yazımda siz değerli HaberKent gazetesi okuyucuları ile paylaşmaktan da bir sakınca görmüyorum.

Sayın Cumhurbaşkanı, Pensilvanya'da ki elebaşının (FETÖ’nün), tüm ülkeler için büyük tehdit olduğunu üzerine basa basa belirtirken; Fethullahçı Terör Örgütü ve kendinin mehdi olduğu hezeyanına kapılan Pensilvanya'daki elebaşının, sadece Türkiye için değil, bir şekilde sızdıkları tüm ülkeler için büyük bir tehdit olduğundan bahsetti.

 

Örgütten, günümüzün neo haşhaşileri olarak bahseden sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitim, diyalog, hayır, hizmet gibi kavramların perdesinin kaldırıldığında görülecek şeyin Riya, iftira, hırsızlık, sapkınlık, kin ve kan olduğunu söyledi. Ülkemizde son yıllarda işlenen siyasi cinayetlerden terör hadiselerine, ekonomik manipülasyonlardan yolsuzluklara kadar birçok hadisenin arkasında bu örgütün olduğunu çok iyi gördüklerini ifaden eden sayın Cumhurbaşkanı, nasıl ki DEAŞ, pkk, El-Kaide, Boko Haram ve Eş-Şebab ile mücadele ediyorsa FETÖ ile de aynı kararlılıkla mücadele edilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞ 3.2 İLE SALLANDI!
ELAZIĞ 3.2 İLE SALLANDI!
SOKAK KÖPEKLERİNİN SALDIRDIĞI YAŞLI KADIN ÖLDÜ
SOKAK KÖPEKLERİNİN SALDIRDIĞI YAŞLI KADIN ÖLDÜ