Advert
TUHAFİYECİLERİN ‘ULAŞ’ BAŞKANI!
İzzet TUMAY

TUHAFİYECİLERİN ‘ULAŞ’ BAŞKANI!

Bu içerik 640 kez okundu.

TUHAFİYECİLERİN ‘ULAŞ’ BAŞKANI!

Elazığ’da oda bitmez, yazmaya kalksan mürekkep yetmez! Bu odaların hepsi; esnafların temsilcisi, esnafların ‘dar’ gün dostu’ dersek, doğru demiş olur muyuz buda kamuoyunun takdiri.

Yıllardır diyoruz; ‘Elazığ’da esnafın hali perişan, esnaf ‘kan’ ağlıyor… Lakin esnafların kan ağlamak yerine sevinç gözyaşları dökmesi için odaların ‘ciddi’ çalışmalar yapması gerekiyor’ diye! Ama nafile; tabi istisnalar hariç tabi ki. Geçtiğimiz günlerde haberim olduğunda Elazığ esnafı adına çok sevindiğim bir toplantı gerçekleştirildi.  Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası tarafından 1. Geleneksel Kurum Müdürleri ile Toplantı programı düzenlendi. Hakikaten; başkan Ulaş’ı, çok kıymetli Elazığ’ın tuhafiyecilerinin başkanı Ulaş’ı takdir ettim. Neden mi; çünkü bu toplantının amacı ne sertifika vermek, ne de plaket takdim etmekti. Bu toplantının amacı değerli esnaflarımızın beklentileri ve sorunlarının aktarılmasıydı. Toplantıya katılan simalarda dikkat çekiciydi gerçekten; Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Vali Yardımcısı Haluk Çakmak, Başsavcı Habip Korkmaz, Adalet Komisyonu Başkanı Bahtiyar Çolak, Ak Parti Elazığ Merkez İlçe Başkanı Av. Kadir Nozoğlu, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Turan Karahan, bölge Müdürleri ve kurum müdürleri… Beni sevindiren konu toplantı değerli esnaflarımız için düzenlenmişti.

Elazığ’ın tuhafiyeci esnaflarının başkanı Mitat Ulaş, Elazığ’da birlik ve beraberlik atmosferini oluşturmak amacıyla bu organizasyonu tertipledikleri söylemişti. Çokta doğru söylemiş, olması gerekene dikkat çekmişti. Esnafların beklentilerini ve taleplerini kurum temsilcilerine iletmek için bu toplantıyı gerçekleştirdiklerini ifade eden başkan Ulaş’ın, göreve geldiği günden itibaren esnaflar için yaptığı çalışmaları yakinen kâtip eden bir gazeteciyim.  Ulaş’ın, ülkemizin bel direği esnaflarımızın sorunlarını birebir ilgililerine duyurması, bu yönde çaba göstermesi örnek bir hareket diye düşünüyorum.  Esnaf camiası ile çalışan kurum temsilcilerine esnafların sorunlarını aktaran ve yerel esnafın mutlak suretle desteklenmesi konusuna dikkat çeken tuhafiyeci esnaflarımızın başkanı Ulaş’ı tebrik ediyor, bundan sonra ki süreçte de esnaflar için gerekeni yapmanın gayret ve çabası içinde olacağına olan inancımın tam olacağının da bilinmesini istiyorum. Sağlıcakla…

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Takımımız ligde yer alacak
Takımımız ligde yer alacak