Advert
2023 VİZYONU
Nevzat ÜLGER

2023 VİZYONU

Bu içerik 2025 kez okundu.

         Türkiye geleceğini yeniden tasarlıyor. Çok değil, beş yıl sonra yeni bir atılım için önemli bir tarihi yeni vizyon dönüşümü için atlama tahtası yapacak bu ülke. 17 Nisan 2017 günü başlayan yeni yönetim sistemi ile birlikte, 2023 daha ileri bir sıçrama trampleni olacak.

         2023 yılındaki sıçrayış için medeniyet kodlarımızla örtüşen yeni projeler, sadece bulunduğu coğrafyada değil, dünyada önde gelen güçlü bir devlet olma hedefine uygun gelişmeler elbette bugüne kadar yapılanların üzerine yeni önemli eklemeler yapacaktır. Mesela kent kavramı ve oluşumu yerine yeniden akıllı şehir kavramı, ihracatta atılımın nasıl olması gerektiği gibi konular şimdiden masaya yatırılmaya başlamıştır.

         Artık bu ülkede hükümetlerin güven oyu problemi gibi bir kavram, mobilize olmakta hantallık gibi bir olgu olmayacaktır. Basiretli ve yerli olan her Cumhurbaşkanı, bu ülkeyi bugünkü gibi geniş ve kararlı adımlarla daima ileri taşıyacaktır.

                        BATI ERDOĞAN’DAN NEDEN RAHATSIZ

         Bu gün Türkiye doğru bir yolda ilerliyor. Bakmayın Batı’nın Erdoğan aleyhtarlığına. Bu aleyhtarlık dahi hem Erdoğan’ın hem de Türkiye’nin doğru yolda olduğunu gösteriyor.

         Elbette Batı, batıya karşı kompleksi olan liderleri sever. Çünkü onlara çok rahatlıkla hükmedebiliyor. Müslümanların meselelerine sahip çıkan, Batı’nın adil olmayan tutum ve davranışlarını yüzüne karşı söyleyebilen Erdoğan ve onun gibilerden hoşlanmaz. Batı’nın “evet” öfkesi de buradan geliyor zaten.

          Devamlı güç kaybeden Batı, 2050 yılında dünyanın ilk on ülkesi arasına girip, oyun kurucu ilk beş ülkesinden biri olması hesaplanan bir Türkiye’den ve onu idare eden Müslüman liderlerden hoşlanmaz. Yükseliş sırası yine Doğu’da.

                                  KİM BU GÖREVLİ GAZETECİLER

         Tabi bu arada Müslümanların paralarıyla çıkan gazetelerde Müslümanlara hakaret eden nev-zuhur yazarlar var şimdilerde. Adam ABD okulunda okumayı bir fazilet bildiğinden, adam Boğaziçi sosyetesinden olmayı bir ayrıcalık gördüğünden, ömrünü din ve devlet için koşturmakla ve mücadele ile geçirmiş, 28 Şubatlarda hedef tahtasına oturtulmuş, ama bir yerlere gelmiş ama gelememiş birçok Müslüman’ın aleyhinde konuşup yazabiliyor. Dahası AK Parti’de bir iki kişi hariç herkese parmak sallayarak konuşabilen bu tiplere dikkat etmek gerekir. Benim anladığım kadarıyla bu adamların iki tane hedefi (belki görevi) var; AK Parti içinde adam eksiltmek, muhafazakar camiada bölünmeyi teşvik etmek.

           AK Parti içindeki az da olsa rey düşüklüğünü yetkililer lütfen biraz da bu adamlar üzerinden inceletsinler. İslami hayatla hiç ilgisi olmayan bu tipler fütursuzca Müslüman bir siyasi için çok çirkin ifadeler kullanabiliyorlar. İnsanlar bu tiplere sırf Tayyip Erdoğan hatırına susuyorlardı ama bunlar hadlerini çok aştılar. Görev verilirken AK Partiyle, muhafazakarlıkla ilgisi olmayan bu adamlara dikkat edilmelidir diye düşünüyorum. Bunlar dava merkezli değil, çıkar amaçlı koşanlardır.

                                                           *

         Bir meydan okuma olan “referandum” sonuçlarından Batı’nın neden rahatsız olduğu belli de, bu ülkedeki hazımsızlara ne oluyor. Yapılan bir oylamanın sonucunu eğer kabul etmekte zorlanıyorsanız neden ikide bir demokrasi diyorsunuz ki?

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X