Advert
15 TEMMUZ
Nevzat ÜLGER

15 TEMMUZ

Bu içerik 2031 kez okundu.

        15 Temmuz 2016 tarihi Türkiye için artık siyasi bir tarihtir. Türkiye için bir kırılma noktasıdır. Birçok algının değiştiği, hatta bu ülkede kabul görmüş birçok emperyalist düşünce ve davranış kalıplarının açıkça reddedildiği bir tarihtir. 15 Temmuz, yıllarca küçümsenen, hatta horlananezan ve sala seslerinin, bir saat gibi kısa sürede bir milleti nasıl ordu haline getirip, emperyalist Batı’yı ve onun yerli işbirlikçilerini yerle bir ettiği tarihtir.

         15 Temmuz, değişmez kabul edilen milletle resmi kurumlar arasındaki ilişkiyi yeniden oluşturan, resmi kurumları milletin arzu ettiği skalaya getirmesiyle, Batı’nın Türkiye’yi kontrol etme gücünün elinden alındığı tarihtir.

         Bir hükümet yetkilisi; “15 Temmuz; 27 Mayıs’ın, 12 Mart’ın, 12 Eylül’ün ve 28 Şubat’ın intikamının alındığı tarihtir” diyor. Yerinde bir tespit. Çünkü bu darbelerin hepsinde de bu millet zarar görmüş, her darbede ülke 20 yıl geri gitmişti. O darbelerin ardından da kimi yazar ve çizerler; “Batıcı olmazsak kalkınamayız” diyerek suçu Müslümanlara atmışlardı. Ama görüldü ki; Müslümanların yönetiminde bu ülkede kişi başına gelir ve GSYH on yılda tam üç misli arttı. Sanayileşme hamlesinde bir hayli mesafe alındı, askeri malzemelerin birçoğu ülkemizde imal edilmeye başlandı. Olağanüstü bir şey olmazsa, yerli otomobil üretimine başlayacak bu ülke.

         Bu ülkede yaşayan insanlarının çok büyük bir bölümünün, rakamsal olarak % 90’ının bu darbeyi yaptıran Batı’nın içerdeki taşeronunun FETÖ olduğu konusunda şüphesi yok. Bu konuda siyasiler arasında da farklı bir düşünceye rastlamak mümkün değil. Çünkü TBMM bu darbeyi bizzat yaşamıştı.

         Batı, kendi dışındaki ülkelerdeki darbeleri hep sevdi. Türkiye’de de sevdi, Mısır’da da sevdi. Ama bir şeyi göz ardı etti. İletişimin bu kadar ilerlediği dünyada bilgiyi saklamanın mümkün olmadığını pek ciddiye almadı. Belki de öğrenirse öğrensinler, nasıl olsa her ülkede benim adıma yazacak, düşünecek, yapacak yeterince “kripto” adamlarım var diye düşündü. Halbuki bu ülkenin insanları artık hem yerel hem de küresel düşünebilme becerisini milli menfaatlerine kullanabilecek bir olgunluğa gelmiştir. Darbeye karşı koyan İslamcıları, Milliyetçileri ve Solcuları bir arada görünce bunu anlamamak kelimenin tam anlamı ile aymazlıktır.

         15 Temmuz; Anadolu halkının yönetime katıldığı, Batı’nın manivelalarına itibar etmediği, terörü ve bölücülüğü Batı’nın kullandığını, güçlü olmanın birlik ve beraberlikten geçtiğini hakk’el yakin hissettiği tarihtir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
THY, ELAZIĞ VE MALATYA YOLCULARININ BİLETLERİNİ ÜCRETSİZ DEĞİŞTİRECEK
THY, ELAZIĞ VE MALATYA YOLCULARININ BİLETLERİNİ ÜCRETSİZ DEĞİŞTİRECEK
DEPREMDE KALP KRİZİ GEÇİREN KADIN HAYATINI KAYBETTİ
DEPREMDE KALP KRİZİ GEÇİREN KADIN HAYATINI KAYBETTİ