Advert
BAŞLARKEN...
SERVET YAŞAR ÖZDEMİR

BAŞLARKEN...

Bu içerik 2881 kez okundu.

Cümleten selamunaleyküm. 

Hayırlı bir iş olsun umuduyla 'Bismillah'...

Şehrimize yıllardır gazetecilik alanında hizmet eden Haberkent gazetemizdeki ilk yazımızı yazıyoruz. Rabbim muvaffak eylesin bizleri.

Şehrin güzelliklerini, görebildiğim kadarıyla eksikliklerini, 'suyunu sabununu' ve gerekirse de dokunulası zülfü yârini yazmaya çalışacağım. Kendi kapımın önünü süpürmeyi unutmadan… Ta ki bir gün sokağa dalıp, köşe bucak temizlemeye mecal bulabilmenin umuduyla… (Bu fırsatı bize sağlayan Haberkent ailesine teşekkür ediyorum.)

Dün, küçük kızım bana, "Babaa!  Bissürü fuar açılmış, gidek gezek hepsini" dedi. Aklıma takıldı ‘fuarlar' kelimesi. Şehrimize ne kadar uzak bi kelime. Bırakın fuarları, fuar özlüyoruz. 

Taşrayız, özlemlerimiz var. ‘Gidek, gezek’ diyen yavrularımız için gönül gezdirdiğimiz ne de çok şeyimiz var. İlme, irfana, kültüre, sanata, bilime, ülkeye, dünyaya dair faaliyetler, lezzetler, kıymetler, örnekler istiyoruz.

Şöyle hususî bi fuar alanımız mesela. Umutluyuz elbette. Küçük de olsa fuarlar yapılmış ve yapılıyor. Tıpkı küçük çocuklarımız gibi büyüyüp serpilecekler inşallah.

Tarım İl Müdürümüz Turan beyi TKDK’dan beri takip ediyorum, gayretli, üretken ve bulunduğu makamın hakkını veren biri. Tarım fuarı önemli bir adım…

Görkemli ovalarıyla Elaziz’in tarım ve hayvancılık potansiyelinin değerlendirilmesi, üretim ve istihdamın artması adına kayda değer adımlara da ihtiyaç var. Bu bağlamda şehrimizde hangi bölgede hangi tarım ürünleri yetiştirilir veya uygundur diye bi üretim haritası bekliyoruz hiperaktif müdürümüzden.

Diğer fuarımız kitap fuarını da kitap kurdu bi hocamla birlikte gezdik. Hocam, yayınevlerini zayıf bulsa da heyecanlanmaya değer buldu. İlimiz için ilklerden sayılan bu fuarı gerçekleştiren belediyemizi tebrik ediyorum. Daha özenli işler, daha nitelikli işler bekliyoruz.

Belediyemizin, gençler ve çocuklar başta olmak üzere, şehrin her kesimine hitap eden adımlar atacağına, özellikle kültür sanat alanındaki hantallığından, üzerindeki ölü toprağından kurtulacağını umuyorum. Her güzel teşebbüsüne gönüllü iştirak edeceğimiz, destekleyeceğimiz şüphe götürmez.

Her iki fuarımızın organizasyonunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu vesileyle gerek ülkemize gerekse uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapacak kalıcı bir fuar alanımızın yapılmasını temenni ediyorum…

 

*İçinde bulunduğumuz Muharrem ayının tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini dilerken; velayeti siyasetten beri kılmak için irade gösterip kaderine razı olan ve bu uğurda şehit düşen Hz. Hüseyin’e ve onun izinden gidenlere selâm olsun diyorum.

Selametle kalınız...

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2014 model Volkswagen Passat icradan satılıktır
2014 model Volkswagen Passat icradan satılıktır
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ