Advert
BU MESELE BAŞKANI DA YER..
SERVET YAŞAR ÖZDEMİR

BU MESELE BAŞKANI DA YER..

Bu içerik 2188 kez okundu.

Ödenmemiş elektrik borçları yüzünden karanlıkta kalmış ve dipsiz kuyuya dönüşmüş bir Elazığspor'umuz var. Bu dipsiz, 'karanlık' kuyuya ne kadar para atarsak o kadar yiyor. Müteahhitten yiyor... İş adamından, esnafından, tüccarından yiyor... Hatta Vali'yi, Belediye Başkanı'nı, kulüp yöneticilerini ve Milletvekillerini... Aklın yolu bir, taşıma su ile değirmen dönmüyor.

 

Bu konuda bi vekilimiz, Yeni Malatyaspor hadisesini misal göstererek bu işe kökten bi çözüm önerisi sunmuştu, onu da sosyal medyadan eleştiri yağmuruna tutmuşlardı. Vekil bey haklıymış, bugün Yeni Malatyaspor borçsuz ve parasını yeni kadrosuna harcayarak süper ligde orta sıralarda mücadele ediyor.Biz de ptt liginde üst sıralara oynuyoruz lakin parasız bi takımın şampiyonluğa ulaşması müşküllü.

 

Son bi kaç sezondur Elazığspor denilince; geçmiş beceriksiz yönetimlerin enkazı ve borçlar geliyor akla. Sonra da,oradan buradan hatır gönül ile veya adeta mecbur bırakılarak para toplamanın derdine düşülüyor. 30 - 40 milyon lirayı dipsiz kuyuya atacağımıza gelin şu projeye göz atalım, sonra kararı siz verin.

 

Proje şu : Bir kompleks(Spor Kompleksi) kurulacak ve içerisinde; orta okul, lise, üniversitesi pansiyon veya yurt, spor salonları, çim saha, tenis kortu ve yüzme havuzları gibi sportif faaliyetler için alanlar inşa edilecek . Sonra, özellikle ilimiz ve Milli takımlara Futbol, Yüzme, Tekvando, Basketbol,Voleybol ve Hentbol gibi bi çok branşlar için kabiliyetli ve istekli gençlerimizi yetiştirmek üzere bu okullara yerleştirilecek. Gençlerimiz bu okullarda hem öğrenimini hem de sportif faaliyetlerini sürdürecek. Haliyle ülkemizin Milli takımlarına sporcular yetiştirilecek ve İlin spor alt yapısına da katkıda bulunulacak. Buralardan yetiştirilecek sporcularımızla da bir çok branşlarda yarışmalara katılım sağlanacak.

 

Her Yıl milyarlarca euro meblağın yabancı futbolculara ve sporculara verildiği ülkemizde,yetiştireceğimiz futbolcular ve sporcularla, hem alt yapımız sağlamlaşacak hem kulübümüzün geçimi sağlanacak.

 

İlin reklamı ilin reklamı deniliyor, alın size reklam.

 

Para sıkıntısı olmayan kulübün, haliyle elektiriğini de kesemeyecekler.Zaten, Ödenmeyen faturalarından dolayı kesilen elektiriğimizi de cebren açtıramayız, kanun var nizam var. Avukatlarımız bu konuyu daha iyi bilir..

 

" Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz."

Şehrimize mal olmuş kulübümüz Elazığspor için gayret göstermek ve koşturmak güzel, fakat uygulanan metod yanlış beyler. Enerjimizi heba etmeyelim.

 

Temennimiz ; Elazig Spor'umuz, her daim el açan bi kulüp kimliğinden kurtulmuş, kurumsal kimliğini kazanmış, kendi kendini idare eden ve dahi şehre katma değer sağlayan bir kurum haline gelsin.

 

Maliyeti yaklaşık 35-40 milyon olan civarı olan bu proje için bir de para toplamayı deneyelim ,ne dersiniz? En azından paramızın nereye gittiğini biliriz..

 

* Vekillerimize ulaşmak için,TBMM'nin web sitesinde e-mail adreslerinin olduğu listede," Elazığ Milletvekilleri yok" dedi bi okurumuz. Duyurulur!

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu