Advert
HAKLARIMIZI KORUMAK ADINA
İRFAN ARSLAN

HAKLARIMIZI KORUMAK ADINA

Bu içerik 575 kez okundu.

Türkiye, sınırlarının ötesinde yaşanan olayları izlemek ve özellikle kendi ülkesine ve vatandaşlarına gelebilecek olan tehlike ve tehditlere karşıda gerekli müdahaleyi yapmak zorundadır. Bunların yapılması bazı ülkeleri rahatsız etse de her ülke gibi Türkiye de gerekli adımları atarken kimseden icazet almak zorunda değildir.

Ülkemiz üzerinde yıllardır oynanan oyunların üssü olarak kullanılan Kandil’den sonra özellikle ülkemizin gelişmesi ve kalkınmasından rahatsız olanlar yeni bir üs kurdurmak ve aslında kendi menfaatlerini daha çıkarcı hale getirmek adına son yıllarda sürekli olarak ülkemize karşı mücadele verenlere her türlü yardımda bulunuyorlar. Artık bunu bilmeyen kalmadı. NATO müttefikimiz ABD, son yıllarda PKK ve onun Suriye’deki uzantısı olan PYD’ye aleni bir şekilde silah ve diğer yardımlarını yapmaya devam ediyor. Bundaki amaç Suriye’de PYD’nin kendi merkezler oluşturması ve bölgede bir koridor oluşturup ABD’nin buradan faydalanmasına zemin hazırlamasıdır.

Türkiye buna öncelikli olarak Suriye’de yaptığı Fırat Kalkanı Harekâtı ile izin vermedi. Şimdi İdlib Harekâtı ile bunun ikinci adımını atarak sınırları ötesinde yeni bir Kandil oluşmasına engel olmanın hazırlıklarını yapıyor. Ordumuz gerekli hazırlıklarını yaptı ve ikinci kez Suriye topraklarına öncü birliklerini soktu. Bundan rahatsız olanlar yeni oyunları sahnelemeye başladılar. BM Sözleşmesi’nin 2. maddesinde “ülkelere herhangi bir saldırı halinde- meşru müdafaa hakkı tanımaktadır.” Türkiye de bunu en doğal hakkı olarak kullanmaktadır.

Ülkemizin de bulunduğu coğrafyada, ABD özgürlük ve demokrasi sloganları ile girdiği ülkelerde neler yaşattığını ve bu ülkelerin bugün ne olduğunu görmekteyiz. Kuzey Irak’ta Barzani ile Suriye’de PYD ile ülkemize tehdit oluşturma gayretlerini sağır sultan bile duydu. Artık herkes bölgedeki çıkarlarını ön plana alıp kartlarını açık olarak oynamaya başladı. Türkiye de bu bölgede ÖSO ile gerekli manevraları yapıyor. Bundan sonraki süreç içinde de yapmaya devam edecektir.

Demokrasi havarilerinin yaptıkları veya yapmaya çalıştıkları yanlarına kâr kalmayacaktır. Bölgenin en güçlü devleti Türkiye üzerine oynan ve oynanmak istenen oyunlar karşı hamleler ile boşa çıkarılacak bunun da kazançlarını önümüzdeki yıllarda görülecektir.

ABD ülkemiz içindeki bazı kişilerin verdiği bilgilerin tespit edilmesi üzerine vize yasağı getirdi. Türkiye de buna cevap verdi. Casusluk suçlaması ABD ile yeni bir krizin yaşanmasına yol açtı. Bu konuda beklentim ülkemizin kararlı bir duruş sergilemesi ve yaşanacak gelişmelerde geri adım atmaması. Böylece tüm dünyaya gerekli mesajlar verilmiş olacaktır.

Artık Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi dünya beşten küçük değildir. Herkes adımlarını buna göre atmalıdır. Süper güç olmak veya kendini bölge ifade etmek bu ülkelere istediklerini yapma hakkını vermeyecektir.

Türkiye Cumhuriyeti olarak haklarımızı koruma adına her türlü önlemi alacak ve gerekli hareketleri de yapacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİNDEN DEVAM KARARI!
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu
Elazığsporlu futbolcular basın toplantısı düzenledi: Sahipsizlik bizi yordu