Advert
SERVET YAŞAR ÖZDEMİR

"RESMEN DOLANDIRICILIK.."

Bu içerik 1853 kez okundu.

 

1982 den beri kuyumculuk sektöründe faaliyet gösteriyoruz ve bu süreç te bir çok tecrübeler edinip birçok olaylara şahit olduk. İbretlik olması hasebiyle  sadece 2 olayı aktarmak istiyorum. İlki son 1 yıl içerisinde 4 kez şahit olduğum bir vaka. ‘’Heyecanla dükkana girip abi bu sefer tamam inşallah. Hatay’dan bir arkadaşım aradı şu altınlardan bulmuşlar bir küp ,(resim gösteriyor cep telefonundan)tanıdık sarraf arkadaşı yokmuş ve kimseye güvenemiyormuş   beni aradı ben dedim  bi  tanıdık var ve sana geldim.’’Tabi ki edindiğimiz tecrübelerden dolayı  daha ilk cümlesinden olayın dolandırıcılık olduğunu anlıyoruz.  Acı olan durum şu ki bu arkadaşlara, daha önce de bu tür olayları yaşadığımızı ve  bu işin bir dolandırıcılık işi olduğunu defaeten anlatmamıza rağmen, insanoğlunun tamahkarlık göstererek gidip elinde avucunda ne varsa ve dahi borçlanarak bu sahtekarlar tarafından dolandırıldıklarını görüyoruz. Bu yüzden bir gün siz de böyle bir olayla karşılaşırsanız aman ha TAMAHKARLIK göstermeyin ! (Ayrıca aynı bu dolandırıcılık  olayı Suriyeli mülteciler arasında da yaşanıyor. )

Gelelim diğer olaya : geçen hafta Cuma günü bir esnaf arkadaşımız ; sahte bilezik satan bir dolandırıcıyı yakalayıp polise teslim etti. Adamlar o kadar rahat ki, aynı şahıs ,bu olaydan 3 gün önce ilimizde ki bir AVM de işyeri olan kuyumcu arkadaşımıza  aynı sahte bilezikten birini satmış , olayın görüntüleri Odamız tarafından şehrimizdeki tüm kuyumculara ulaştırılmış  ve gerekli uyarıları yapılmış olmasına rağmen bu dolandırıcı şahıs,bu kez kuyumcular çarşımıza gelerek tekrar bu sahte bileziklerden satmak istiyor. Bu şahısları bu kadar rahat hareket ettiren dayanak noktaları ise bizim güvenliğimizin teminatı sayılan ve  dayanak noktalarımız olan medeni (sandığımız)  kanunlar.Çünkü  Aynı şekilde geçen yıl şahsen bana  sahte kolye satarken yakalattığım dolandırıcıyı; şikayetçi olup ifademi verip tekrar işyerime geldiğimde  ifadesinin alınıp serbest bırakıldığını duydum.

Ne diyelim; her asırda değişmez ve etkisini  kaybetmez olan Allahın kanunları yerine medeni (sandığımız) kanunlarla idare olunduğumuz şu fani dünyada Tamahkarlık;  zengini fakir, fakiri de rezil ediyor . Dikkatli olalım !

 

* Akcakiraz (Perçenç) beldemizin hiperaktif çalışkan belediye başkanı ve Kıymetli arkadaşım Sebahattin Kaya; 44 yildir belde belediyeliği olmuş Akcakirazımızın (23 yıl bahçemiz vardı orada) Bingöl yolundan başlayıp Diyarbakır yoluna bağlanan yolunun yeniden elden geçirilip, çevresindeki kerpiç duvarların kaldırılması,yol üzerindeki tek araba geçebilen köprünün yeniden yapılması ve elektrik direklerinin yenilenip modern bi görünüme kavuşturulmasını bekliyor, Akcakiraz beldemizin sakinleri .

  Daha maddi kaynağını  iller bankasından mi yoksa merkez belediye başkanımız sayın Yanılmazdan mı çözersin, orası sana kalmış.Ne de olsa bacanaksınız .)

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2014 model Volkswagen Passat icradan satılıktır
2014 model Volkswagen Passat icradan satılıktır
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ