Advert
GÖK KUBBENİN MAZLUM FERYADIYLA SARILDIĞI YER: KERKÜK
OĞUZ DOĞAN

GÖK KUBBENİN MAZLUM FERYADIYLA SARILDIĞI YER: KERKÜK

Bu içerik 810 kez okundu.

Misak-i Milli sınırları içerisinde olan imparatorluk bakiyesi Ata toprağı KERKÜK hiç olmadığı kadar kötü günler yaşamaktadır. Türkmenler sistematik olarak göç edilmeye ve ellerindeki tapular alınarak yok edilmeye çalışılmaktadır. Yüzyıllardır Türk yurdu olan bu toprakların altındaki zengin petrol kaynakları coğrafya üzerindeki sömürgeci emelleri tarihsel süreç içerisinde sürekli olarak artırmıştır. Kapitalistlerin satranç tahtası olan Kerkük’te her hamle Türkmenlerin kanı üzerinden olmuştur.

Her hamle de mazlumun feryadı gökleri inletmeye ve feleğin çarklarını kırmaya daha çok vakıf olmaya başlamıştır. Peki bütün bunlar olurken bizler ne yapıyoruz?

Elbette ki koskoca bir HİÇ!

Türkmeneli kanlı yaş dökerken gözünün takıldığı ve medet umduğu tek yer Türkiye Cumhuriyeti malumunuz. Çünkü yıllar önce bir parçamız durumundayken bizlerden kapitalist oyunlarla kopartılmış ve sürekli kavuşma umuduyla bu güne kadar gelmiştir Kerkük. Ülke olarak yaptığımız tek şey sadece televizyon dizileriyle toplumun gazını almak sanırım.

Dün Peşmerge ve Daeş piyesine sevinen insanımızın bugün Şii Haşdilerin Kerkük’e girip peşmergeyi oradan çıkarmaya çalışmasına sevinmesi ve neredeyse onları kahraman ilan etmesine anlam vermek gerçekten çok güç. Haşdilerin 4 ay önce ülkemiz Cumhurbaşkanına ve Başbakanına olan alçakca tehditlerini ne çabuk unuttuk. Ülkemizin en üst kurumlarına saldıran bu canavarlar Türkmenlerin kurtarıcısı kesinlikle olmaz. Bizim muhtaç olduğumuz güç damarlarımızdaki asil kanda mevcut şüphesiz ki. Refleksleri iflas etmiş bir bedenin nafile yürüme çabalarına benzer durumdayız sanırım. Bizden koparılmış olan organımızı başka bedene nakl etmeye çalışmak kadar saçma yukarıda saydığım nedenler...

Kerkük’ten yükselen mazlum feryadına artık kulak vermeliyiz. Zamanı gelmedi mi sizce? Ata topraklarını bırakıp kaçmayan Türkmenlere ne zaman sahip çıkıp destekleyeceğiz? Millet olarak uyanmalı ve coğrafyamızda oynanan oyunlara karşı uyanık olmalıyız. Bütün dünyanın bilmesi gereken son bir şey daha var sanırım. Kapitalistlerin petrol planları olabilir ancak biz Türkiye Cumhuriyeti’nin tek gayesi Türkmen gardaşları’nın can güvenliğidir.

Saygılarımla...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN PAKDEMİRLİ'DEN ELAZIĞ'A MÜJDE!
BAKAN PAKDEMİRLİ'DEN ELAZIĞ'A MÜJDE!
“Tarım bana göre savunma sanayisinden de önemli
“Tarım bana göre savunma sanayisinden de önemli"