Advert
VALİ KALDIRIM
İzzet TUMAY

VALİ KALDIRIM

Bu içerik 967 kez okundu.

Elazığ’a Vali olarak atandığı günden beri, gerek toplantılarda, gerek kurum ziyaretlerinde, gerek vatandaş ile bir araya geldiği özel gezilerinde, gerekse resmi programlarda takip ettiğim kadarıyla Vali Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ için ‘elinden gelenin fazlasını’ yapmaya çalışıyor.

Vali Kaldırım, özellikle Elazığ’a ‘yatırım’ kazandırma ve yatırımcıları Elazığ’a yatırım yapmalarını sağlama adına yaptığı çalışmalarla kısa sürede Elazığ kamuoyunda önemli bir sempati kazanmayı başardı. Vali Kaldırım, Elazığ ve Elazığlıları iyi analiz etmiş, memleketin beklentilerini çözmüş, memleketin sorunlarına vakıf, bu sorunların çözüm yollarını çok iyi bilen bir insan. İşte bu yüzden Vali Kaldırım’dan Elazığ halkının beklentileri çok fazla. Vali Kaldırım’ın şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra ki süreçte de Elazığ’ın kalkınması, gelişmesi, yatırım alması, yatırımcıların Elazığ’a gelip yatırım yapmalarına olanak sağlayacak konularda gösterdiği çabanın artacağına inancım tam.

Özellikle teşvik ve cazibe merkezi konularında Elazığlıların Vali Kaldırım’dan beklentiler çok büyük. Çünkü Vali Kaldırım, Elazığ’a atanmasının ardından bu güne kadar halk ile iç içe oluşu, samimiyeti, önemli konular hakkında açıklama yaptığında ‘ince eleyip, sık dokuması’, diğer siyasi ve bürokratlarla el birliği içerisinde çalışması büyük takdir topluyor. Dolayısıyla Elazığ halkının Vali Kaldırım’dan beklentileri gerçekten çok fazla. Vali Kaldırım’ın bu samimi gayret ve çabaları Elazığ’ın geleceği adına çok büyük önem taşıyor. Vali Kaldırım’ın önemli konularda ilin bürokratları ile el birliği içerisinde çalışması da ayrıca takdir edilecek bir konu. Vali Kaldırım’ın özellikle Elazığ’a yatırım kazandırma adına yaptığı girişimlerde yalnız bırakılmaması, her türlü desteğin kendisine sağlanması gerektiği inancındayım. Yıllardır hak ettiği yatırımlardan yoksun kalmış, hak ettiği yerde olmayan, yatırımcıların yıllarca sadece ‘bakmaya’ geldiği Elazığ için Vali Kaldırım’ın çok büyük bir şans olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle Vali Kaldırım’ın Elazığ’ın yatırım şehri olması adına gösterdiği gayret ve çabaların Elazığ’ın tüm kesimleri tarafından desteklenmesi gerektiğine inanıyorum. Dedim ya; Vali Kaldırım, Elazığ’ın makus talihi olan ‘yatırımsızlıktan’ kurtulması için çok büyük bir şans. O yüzden Elazığ için, Elazığ’a yatırım yapılması adına büyük çabalar harcayan Vali Kaldırım’ın her kesim tarafından desteklenmesi gerektiğini ‘özellikle’ belirtmek istiyorum.  Saygı ve sevgilerimle değerli okurlar.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOLAR'DA 'TIRMANIŞ' SÜRÜYOR!
DOLAR'DA 'TIRMANIŞ' SÜRÜYOR!
ELAZIĞ'DA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
ELAZIĞ'DA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ