Advert
GÜZEL EVLERİMİZ, İNSANLARIMIZ, SOKAKLARIMIZ VARDI
İRFAN ARSLAN

GÜZEL EVLERİMİZ, İNSANLARIMIZ, SOKAKLARIMIZ VARDI

Bu içerik 185 kez okundu.
Reklam

Şöyle bir geçmişe daldım. Geçmişte yaşadıklarımı, evimizi, çocukluğumu, gençliğimi, okuduğum okulları, öğretmenlerimi, gelişip serpildiğimiz sokaklarımızı, evlerimizi ve insanlarımızı hayal ettim.

Gerçekten güzel evlerimiz, insanlarımız, sokaklarımız vardı. İçinde yaşadığımız mekânlar ve içindekiler samimi, sıcak ve sevecenlerdi. Yaşadıkları mekânlara canlılık ve hayat verirlerdi. Şimdi sizlerde şöyle bir geçmişinize bakın, evlerimizde camdaki saksıları ve içinden sarkan çiçekleri bir düşünün. Evlerimizin kapıları her zaman açıktı, evde yaşayanların da gönülleri. Sokaklarımızda çocuk sesleri ve huzur vardı. Belki çok paramız pulumuz yoktu ancak mutluyduk, neşeliydik ve huzur doluyduk. Evlerin kapılarının önünde sohbetler yapılır, mahallemizin çocukları hep birlikte oynuyorduk. Akşamları ailenin büyükleri ellerindeki fileler ile evlerine gelirken bizler de onların getirdiklerini merak ediyorduk. Evlerde pişen yemeklerin kokuları tüm sokağı dolduruyordu.

Aile olmanın mutluluğu yaşanıyordu. Çünkü tüm sokak kocaman bir aileydi. Kimsenin kapısı kapalı değildi. Sokakta oynarken acıktığımızda komşunun kapısını çalar ekmek isterdik ve üzerine salça sürülmüş ekmeklerimizi alıp yerdik. Kocaman bir evdik, kocaman yürekli çocuklardık ve geleceğimizden endişemiz yoktu. Sevgi ve saygı dolu insanlarımız vardı.

Güzel evlerimiz vardı bizim...

Menfaatsizdi,

İçtendi,

Saygıdan,

Sevgidendi.

Güzel evlerimiz vardı bizim...

Güzel ailelerimiz..

Güzel sokaklarımız..

Ne güzel evler vardı.

Kapısı açıldığında gülümseyen yüzler,

Bir bardak çayın,

Bir fincan kahvenin hatrı...

Çiçekliydi perdeler

Elleri sımsıcak,

Ne güzeldi YÜREKLER

Daldığım hayallerden uyandım. İçim titredi. Çok değil 35-40 yıl öncesinden bahsediyorum. Gelirlerimiz arttı, evlerimiz teknoloji ile donatıldı ancak o günlerin sıcaklığı kayboldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KAYMAKAM GÜNDOĞDU ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERLE BİR ARAYA GELDİ
KAYMAKAM GÜNDOĞDU ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERLE BİR ARAYA GELDİ
FIRAT EDAŞ KARAKOÇAN’DA MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
FIRAT EDAŞ KARAKOÇAN’DA MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ