Advert
TÜRKİYE EKONOMİSİ

TÜRKİYE EKONOMİSİ

Bu içerik 1675 kez okundu.

Dünya Ekonomi Ligi’nde 16. sırada yer alan ülkemiz ekonomisi etrafı ateş çemberi içerisinde ve faiz cambazları hedefinde olmasına rağmen 2017 3. çeyrekte yüzde 11,1 büyüme göstermiş olup beklentilerin üzerine çıkmış bulunmaktadır.

Çift haneli üçüncü çeyrek büyüme verisi, Türkiye'yi büyümede dünya liderliğine taşımıştır.

Türkiye üçüncü çeyrekte G-20 ülkeleri arasında yüzde 11,1 ile en büyük büyümeyi kaydeden ülke olmuştur.

Daha çok büyümek için ekonomide temel hedeflerimiz YATIRIM, ÜRETİM ve İHRACAT olmalıdır. Ne kadar yatırım o kadar üretim, ne kadar üretim o kadar ihracat ne kadar ihracat o kadar büyüme demektir.

Ülke olarak üreten politikası seyretmemiz gerekmektedir. Ülkemiz üzerinde yıllarca oynanan oyunların neden oynandığı ve neden bu kadar ülkemiz üzerine gelindiği hepimizce malum ülkemizin kalkınmasına ekonomisinin büyümesine engel olmalarıdır.

Ülkemizin kalkınmasının önüne geçmek için yıllarca terör belasını musallat edenler ülkemizde istiyorlar ki gelişmeyelim büyümeyelim üretmeyelim kendi ayaklarımız üzerinde durmayalım, onlara mahkûm olalım istiyorlar, ama bilinmeli ki onlar asla isteklerine ulaşamayacaklar ülke olarak bunların istediklerine karşı durup daha çok yerli ve milli üretim yapmak bizlere farz olmuştur.

Gelişmiş ülkelere baktığımız zaman tüm imkânlarını üretime dayalı politika izlemektedirler, ülkemiz ne zaman üretime dayalı politika programları düzenlemek istediği zaman hemen akabinde top yekün saldırılara maruz kalıyoruz, bizler bu saldırılara boyun eğmeyecek kadar büyük devletiz.

Türkiye, Dünya Ekonomi Ligi’nde ilk 10’da yer alacak mı? Yerli ve milli markalarımızla seri üretimlere geçtiğimiz takdirde tabii ki ilk 10’nda yerimizi alacağız ve güçlü ekonomimiz ile mazlumlara da umut olacağız.

“Ülkemiz ekonomisi sağlam temeller üzerine kurulmuştur”

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOLAR'DA 'TIRMANIŞ' SÜRÜYOR!
DOLAR'DA 'TIRMANIŞ' SÜRÜYOR!
ELAZIĞ'DA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
ELAZIĞ'DA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ